سؤال سوال در باره ترانه they don't care about us

15 آگوست 2013 13:21 #32577 توسط mahsa

Elnaz نوشته: مرسی فرزام!

از اول برای من جای سوال بود که چرا این آهنگ با اعتراض روبرو شد. احتمالا به خاطر استفاده از kike بوده!

kike معنی اهانت آمیز آدم یهودیه. اما مایکل که نمی گه یهودیها اینطوری هستند بلکه طرف صحبتش افرادی هستند که با یهودی ها اینطور رفتار می کنند. مثل اینکه این آدمهاالبته(کارتل ها) بزرگترین اهانت ها رو توی آهنگ ها و کلیپ های خواننده های دیگه نمی دیدن اما برای هر خط شعرهای مایکل یه ایرادی در می آوردن.
این نوع رفتار رو با کلیپ earth song هم انجام دادن البته به شکلی دیگه. به نظرم مایکل به موقعیتی رسیده بود که از هر اظهار نظرش در مورد مسائل اجتماعی می ترسیدند. بیشتر مصائبی هم که به سرش اومد به این خاطر بود. یک بار هم مایکل گفته بود که بیشتر دوست داشتند تا آهنگ هایی عاشقانه و سطحی بخونه تا ترانه هایی مثل man in the mirror و...

without hope we are lost.....i love you Michael
كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam, Michaellover, bahareh

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

15 آگوست 2013 18:23 #32584 توسط bahareh
مایکل خودش درباره این کلمه چیزی نگفت ؟

21 آگوست 2013 12:04 - 21 آگوست 2013 12:10 #32663 توسط mahsa

bahareh نوشته: مایکل خودش درباره این کلمه چیزی نگفت ؟

من توضیحی درباره این کلمه از مایکل نشنیدم. اما مایکل بعدها جوابیه ای درمورد رداهانت آمیز بودن این ویدئو داد که گفته بود قصد اهانت به هیچ نژادی رو در این آهنگ نداشته و هیچ قوم و نژادی هم در این آهنگ مورد نظرش نبودند.

آنچه که مایکل می گفت برای تمام جهان بود نه برای یه نسل یا آدمهای یک کشور. این جوابیه ابتدای ویدئوی زندان دیده می شه.
این کاملا مشخصه اما مثل اینکه اون آدمها مثل بعضی از مسئولین ما بودن که دنبال ترک دیوار برای سانسور هستند. چون مایکل توی این آهنگ بی پرده به یه سری مسائل پرداخته. ویدئو کلیپی هم که توی برزیل ساخته شد خیلی جنجالی بود.

21 آگوست 2013 12:40 - 21 آگوست 2013 12:43 #32665 توسط Elnaz

mahsa نوشته:

از اول برای من جای سوال بود که چرا این آهنگ با اعتراض روبرو شد. احتمالا به خاطر استفاده از kike بوده!

kike معنی اهانت آمیز آدم یهودیه. اما مایکل که نمی گه یهودیها اینطوری هستند بلکه طرف صحبتش افرادی هستند که با یهودی ها اینطور رفتار می کنند. مثل اینکه این آدمهاالبته(کارتل ها) بزرگترین اهانت ها رو توی آهنگ ها و کلیپ های خواننده های دیگه نمی دیدن اما برای هر خط شعرهای مایکل یه ایرادی در می آوردن.
این نوع رفتار رو با کلیپ earth song هم انجام دادن البته به شکلی دیگه. به نظرم مایکل به موقعیتی رسیده بود که از هر اظهار نظرش در مورد مسائل اجتماعی می ترسیدند. بیشتر مصائبی هم که به سرش اومد به این خاطر بود. یک بار هم مایکل گفته بود که بیشتر دوست داشتند تا آهنگ هایی عاشقانه و سطحی بخونه تا ترانه هایی مثل man in the mirror و...

درسته، منم همین رو گفتم که کایک اهانت آمیزه همونطور که نیگرو برای سیاهپوستان اهانت آمیزه، اما نیگرو بسیاری مواقع استفاده میشه و جنجالی به پا نمیشه. حتی توی دیکشنری در مورد این دو تا کلمه تبعیض قائل شدن.

"Be Like Michael Jackson, "Be Mike-like
bemikelike.wordpress.com
كاربر(ان) زير تشكر كردند: mahsa

21 آگوست 2013 13:31 #32667 توسط mahsa

Elnaz نوشته:

mahsa نوشته:

درسته، منم همین رو گفتم که کایک اهانت آمیزه همونطور که نیگرو برای سیاهپوستان اهانت آمیزه، اما نیگرو بسیاری مواقع استفاده میشه و جنجالی به پا نمیشه. حتی توی دیکشنری در مورد این دو تا کلمه تبعیض قائل شدن.

من گفته شما رو رد نکردم عزیزم. فقط چون صحبت های دیگه ای این وسط اومده بود نقل قول دادم. هرچی هست زیر سر این صهیونیست هاست :))

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.