سؤال سوال در باره ترانه they don't care about us

06 مارس 2013 23:18 - 06 مارس 2013 23:29 #30897 توسط Nikolay

FeanoR نوشته: منظورم از نژاد اینه که ما هر طور که میخوایم میبینیم قضیه رو، مثلا من خودم میخوام قضیه ها رو طوری ببینم که با منطقم جور در بیاد و مطمئنا نمیشه گفت که اطلاعات کدوم طرف کاملا درسته، از کجا اینقدر مطمئنی که اطلاعاتی که از متحدین به دست آوردی کاملا درسته؟ و چرا اینقدر به این اطلاعات اعتماد داری؟ چون میخوای که اینطور باشه، شاید اینطور باشه شایدم نباشه، اما تو میخوای که باشه.

اطلاعات کسی درسته که با سند و مدرک حرف بزنه. من هم فقط حرفی رو که با سند و مدرک باشه و درستیش رو بشه اثبات کرد قبول میکنم.
از جایی که این اطلاعات با سند و مدرک هستند و درستیشون رو میشه اثبات کرد مطمئنم. به قول شرلوک هولمز: من هیچ وقت تعصب ندارم و رام و سر به راه به هر طرف که اطلاعات هدایتم کند می روم.

FeanoR نوشته: گفتن واقعیت یک لحن خاصی داره و کوبیدن هم یک لحن خاصی داره... متاسفانه ما چون تو اینترنت هستیم و همه چی نوشتاری هست از لحن همدیگه خبر نداریم البته بخش کوچیکی ش تو نوشته ها معلومه اما شاید اشتباه بکنیم و مطمئنا همه چی درست نیست، پس بنابراین من هم حس کردم که لحن گفتنت کوبیدن هست درسته واقعیات توش هست اما بیشترش کوبیدن هست ولی اگه اشتباه کردم از همینجا صمیمانه معذرت میخوام.

منظور من واقعیت بود ... ممنون رفیق :-)/:-)

FeanoR نوشته: درسته اما ژاپن با حمله به پرل هاربر اشتباه بزرگی کرد و اینطور به نظر من میرسه که ژاپن احساس زرنگی کرد و گفت الان میزنم آمریکا رو و تمام منافع به سمت من برمیگرده که اولش هم همینطوری شد و آمریکا هم به قول خودت اصلا سوپرایز نشد و اشتباه ژاپن همینجا بود و باید به شوروی حمله میکرد اونطوری آمریکا سوپرایز میشد. ژاپن چی به آمریکا حمله میکرد چی به شوروی به نظر من فرقی براش نداشت اما این وسط ژاپن منافع خودش رو مقدم تر از منافع جنگ دید و به آمریکا حمله کرد و حالا جاهای دیگه که اشتباهش هم همین بود.

نمیشه نظر قطعی داد که حمله به پرل هاربر اشتباه بوده یا نه. خیلی از اطلاعات به دست ما نرسیده ، بعدشم باید حال و هوای اون دوره رو در نظر گرفت.

FeanoR نوشته: الان تو یک کوچه که هیچکی چیزی از هیچ جای دنیا ندونه داد بزنی آمریکا، میگه خاک بر سر جنایت کارش بکنن که هیروشیما رو با خاک یکسان کرد(جالبه اصلا اسم بقیه جاها رو هم نمیارن، فقط راست هیروشیما!!!)

من که همچین موردی ندیدم ، البته احساس میکنم در اروپا از طرفداران آمریکا خیلی کم شده ...

FeanoR نوشته: بالاخره آمریکا از پس همه چی تا الان بر اومده و کمتر کشوری اینطوری بوده و آمریکا واقعا به فکر مردم داخل کشورش هست.

شاید بعضی از رئیس جمهور های این کشور به فکر مردم بودن اما بنظر من روزولت اصلا به فکر مردم نبود.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

07 مارس 2013 05:27 #30902 توسط farzam
منم با اون حرف وحيد كه گفت زياد به مطالعه و تفكر نياز نيست موافقم مثلا ما خودمون مگه همش در حال مطالعه بوديم از قديم و شاهها و رئيس جمهور ها اينا.... نه ديگه به هر حال زندگي تو هر جامعه اي يك سري اطلاعات عمومي و منتقل ميكنه
علت آوردن اسم روزولت هم بايد تو جامعه ي آمريكا بزرگ شده باشيم كه به طور دقيق "درك" كنيم كه چرا امده

She works so hard, just to make her way
For a man who just don’t appreciate

07 مارس 2013 06:19 #30906 توسط FeanoR

اطلاعات کسی درسته که با سند و مدرک حرف بزنه. من هم فقط حرفی رو که با سند و مدرک باشه و درستیش رو بشه اثبات کرد قبول میکنم.
از جایی که این اطلاعات با سند و مدرک هستند و درستیشون رو میشه اثبات کرد مطمئنم. به قول شرلوک هولمز: من هیچ وقت تعصب ندارم و رام و سر به راه به هر طرف که اطلاعات هدایتم کند می روم.

درسته این حرفت اما اطلاعات جنگ جهانی دوم همچین هم با قطعیت نیست(البته اون قسمت مهمش و گرنه بقیه ش با جزئیات کامل هستش) و تنها راه اینه که اگه اطلاعات یک سمت درست تر و با سند تر بود بهش اعتماد کرد که این قضیه خیلی کم اتفاق میوفته و گرنه باید با منطقت بسنجی و این منطق به نوع دید فرد برمیگرده. حالا اگه در این مواردی که بحث میکنیم، اطلاعات درستی هست که بشه بهش صد در صد اعتماد کرد، خب بذار اینجا و منم قبول میکنم.

نمیشه نظر قطعی داد که حمله به پرل هاربر اشتباه بوده یا نه. خیلی از اطلاعات به دست ما نرسیده ، بعدشم باید حال و هوای اون دوره رو در نظر گرفت.

منم که نظر در سطح جهانی ندادم که :D منم منظورم این بود که به نظر من اشتباه بود و همیشه توی جنگ جهانی دوم با این قضیه به مشکل برمیخورم و همیشه میگم چرا؟ درسته خیلی از اطلاعات به ما نرسیده و منم نظرم رو با همین اطلاعاتی که هست گفتم و به نظرم حال و هوای اون دوره درسته همه ش بر ضد ژاپن بوده مثل تحریم نفت و غیره اما ژاپن باید عاقلانه تر رفتار میکرد و مطمئنا راههای بیشتر و بهتری بوده. البته این نظر منه.

من که همچین موردی ندیدم ، البته احساس میکنم در اروپا از طرفداران آمریکا خیلی کم شده ...

اگه اون بمب اتم ها نبود، محبوبیت آمریکا خیلی بیشتر بود البته خیلی هم نمیشه اینو حتمی گفت، یک وقت میدیدی اگه اون بمب اتم ها نبود، اصلا آمریکا مثل الان محبوب نمیشه ولی منطق من میگه اگه اون بمب اتم ها نبود آمریکا محبوب تر بودش.

شاید بعضی از رئیس جمهور های این کشور به فکر مردم بودن اما بنظر من روزولت اصلا به فکر مردم نبود.

علت آوردن اسم روزولت هم بايد تو جامعه ي آمريكا بزرگ شده باشيم كه به طور دقيق "درك" كنيم كه چرا امده

هیچکس رئیس جمهور یک کشور رو بهتر از مردم خود اون کشور نمیتونه درک کنه... همین ما، رئیس جمهور خودمون رو بهتر فهمیدیم تا مردم کشورای دیگه... و منم با این حرف فرزام موافقم باید تو جامعه آمریکا بزرگ شده باشی تا علت آوردن اسم روزولت رو درک کنیم.

07 مارس 2013 07:06 - 07 مارس 2013 07:10 #30911 توسط Elnaz

FeanoR نوشته:

Elnaz نوشته: فکر میکنم منظورش مبارزات فرانکلین دلانو روزولت با فاشیسم اروپا و آسیا و دیکتاتوری ها باشه

نمیدونم ولی مایکل تا جایی که من دیدم تو این آهنگ اصلا به مسائل خارجی یک کشور اشاره نمیکنه مثل مبارزه با فاشیسم، مایکل مشکلات داخلی یک کشور رو نشون میده بیشتر مشکلات داخل آمریکا و روزولت رو برای کارهایی که در داخل کشور انجام داده انتخابش کرده به عنوان یک رئیس جمهور برتر آمریکا(که کارهای زیادی هم برای آمریکا انجام داده)و مارتین لوتر کینگ هم به عنوان یک مبارز برتر آمریکا... اما حالا چرا روزولت؟ چرا آبراهام لینکلن نه؟(نکنه حتما روزولت بیشتر به ریتم آهنگ میاد :D )

نه اصلا، این آهنگ به مسائل جهانی اشاره داره: تعصیب و نژاد پرستی در سطح جهان

Skin head, dead head
به نژادپرستی اشاره داره که از انگلستان و تنفر اونها از نژاد آسیایی شروع شد. بعضی از این انگلیسی های نژادپرست هم سیاهپوست بودن. تو آمریکا هم نئونازی‌های نژادپرست موهاشون رو تراشیدن و جبهه‌ی ضد سیاه راه انداختن.

Jew me, sue me
اشاره به نسل کشی یهودیان به دست هیتلر و آلمانها و تنفر از یهودیان

police brutality
خشونت پلیس / دولت با مردم در همه جا

از ویکیپدیا: روزولت طی دومین دوره ریاست جمهوری خود در آمریکا به خطر فاشیسم واقف شد و از سال ۱۹۳۷ تلاش‌هایی را برای اطلاع افکار عمومی کشورش از این خطر و رویدادهایی که بر این مبنا در اروپا و آسیا در حال وقوع بود، آغاز کرد. - به نظر من اینکه مایکل در یک بند از روزولت و آزادی صحبت میکنه به همین دلیله. میگه شما قول آزادی دادین با فاشیسم / نژادپرستی مبارزه کردین پس چی شد؟ گرچه تو همون کشور هم آزادی وجود داره که باعث شده بتونه چنین آهنگی رو منتشر کنه ولی خوب مسلما مایکل تحت تاثیر واقعه‌ی 93 قرار داره و خشمگینه. وقتی آمریکا آزادیش رو ازش گرفت بدون اینکه گناهی مرتکب شده باشه و حق حرف زدن بهش ندادن. میگه اگه روزولت بود رو حرفش میموند و من الان قربانی نژادپرستی و خشونت پلیس نمیشدم. بعد همین رو تعمیم میده به همه. این چیزیه که همه جای دنیا در حال وقوعه

مارتین لوتر کینگ هم که مشخصه... حقوق و آزادی رنگین پوستان آمریکا

"Be Like Michael Jackson, "Be Mike-like
bemikelike.wordpress.com
كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam, FeanoR

07 مارس 2013 12:55 - 07 مارس 2013 13:20 #30915 توسط Nikolay

farzam نوشته: منم با اون حرف وحيد كه گفت زياد به مطالعه و تفكر نياز نيست موافقم مثلا ما خودمون مگه همش در حال مطالعه بوديم از قديم و شاهها و رئيس جمهور ها اينا.... نه ديگه به هر حال زندگي تو هر جامعه اي يك سري اطلاعات عمومي و منتقل ميكنه

اگه به مطالعه تخصصی نیاز نبود واقعیت ها رو از کجا میخواستی بدونی ؟ از اطلاعات عمومی جامعه ؟!

FeanoR نوشته:
درسته این حرفت اما اطلاعات جنگ جهانی دوم همچین هم با قطعیت نیست(البته اون قسمت مهمش و گرنه بقیه ش با جزئیات کامل هستش) و تنها راه اینه که اگه اطلاعات یک سمت درست تر و با سند تر بود بهش اعتماد کرد که این قضیه خیلی کم اتفاق میوفته و گرنه باید با منطقت بسنجی و این منطق به نوع دید فرد برمیگرده. حالا اگه در این مواردی که بحث میکنیم، اطلاعات درستی هست که بشه بهش صد در صد اعتماد کرد، خب بذار اینجا و منم قبول میکنم.

خب بزار روش کارم رو بهت بگم. ببین در نوشتار هایی که از سند و مدرکی استفاده نشده من خودم دنبال سند و مدرک براش میگردم. مثلا همین نقل قولی که از رابرت منزیس نخست وزیر استرالیا کردم از یک نوشتار به زبان فارسی بود که سند و مدرکی برای این جمله توش پیدا نکردم. من در سایتی به زبان انگلیسی این نقل قول رو پیدا کردم و در همین سایت این رو نوشته بود:
The original diary is held by the National Library of Australia and was published in full by the Library under the title Dark and Hurrying Days in 1993, edited by Allan Martin and Patsy Hardy.

بعد به سایت کتابخانه ملی استرالیا رفتم و خوشبختانه تو این سایت کتاب "Dark and Hurrying Days" رو برای دانلود گذاشته بود و منم دانلودش کردم و اون نقل قول رو در کتاب دیدم پس تقریبا مطمئن شدم که این نقل قول واقعیه.

FeanoR نوشته: هیچکس رئیس جمهور یک کشور رو بهتر از مردم خود اون کشور نمیتونه درک کنه... همین ما، رئیس جمهور خودمون رو بهتر فهمیدیم تا مردم کشورای دیگه... و منم با این حرف فرزام موافقم باید تو جامعه آمریکا بزرگ شده باشی تا علت آوردن اسم روزولت رو درک کنیم.

یادت نره مایکل در دوران روزولت نبوده ، تو میتونی دوران ریاست جمهوری رئیس جمهور های قبل از تولدتو درک کنی ؟!

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

07 مارس 2013 13:08 #30916 توسط bahareh
بنظرم اگه مایکل روزولت رو یه شخص منفور معرفی میکرد نظرا تغییر میکرد :-?هر کس تو زندگیش به افراد برجسته ای علاقه مند میشه من سعی میکنم این افرادی رو که بهشون علاقه مند میشم از بین افرادی که به لحاظ فکری و عقیده انسانای نسبتا کاملی هستند انتخاب کنم البته این که به چه ادمی بگیم کامل بسته به طرز فکر خودمون داره من تقریبا چهارماهه که مایکلی شدم اونم برحسب اتفاق زندگی نامشو تو ویکیپدیا خوندم کنجکاو شدم که آثارشو گوش کنم
و این باعث شد از هوادارش بشم چیز دیگه ای که برام جالب بود تو آثارش ابتذال دیده نمیشد نه اینکه کاملا عاری از این مسایل باشه ولی نسبت به بقیه خواننده های غربی خیلی خیلی بهتر بود
دوست دارم با طرز فکرشم آشنا شم و بدونم واقعا اون کسی که فکر میکنم هست یا نه ، این بود که این سوال رو مطرح کرد
بازم میگم انتخاب روزولت اشتباه بود و اصلا هدف مایکل رو از این انتخاب درک نمیکنم
دمنم اگه بخوام یه ترانه ای رو بگم و لازم باشه از مشاهیر کشورم در اون نام ببرم از اشخاصی که از
از همه نظر محبوبند استفاد ه میکنم
الان یه عده میگن داریوش هخامنشی مایه افتخ: ار و اقتدار ماست ولی مثلا از دید دنیا چنین شخصی نیست چون به خیلی از کشورها لشکرکشی کرد حق آزادی رو از اونا گرفت یا ما از اسکندر متنفریم ولی یونانیها بهش افتخار میکنند یا....
پس باید فرد دیگه ای رو انتخاب کنم در واقع این نشون دهنده اینه که مثلا من دید بلندتری نسبت به اونچه که داخل کشورم میگذره دارم
خلاصه قصدم توهین به مایکل نیست فقط نظرم رو گفتم بلاخره هرکس کسی رو که دوست داره براش مهمه که بینظیر باشه
:mj10: :MJ2:
راس :-)/:-) تی اگر غلط املایی داشنم عفو کنید چون با گوشی جدیدم وارد شدم هنوز بهش مسلط نیستم

07 مارس 2013 14:16 #30919 توسط farzam
حرفت درسته محمد ولي من گفتم زياد نياز به مطالعه نداره...
بعدم الان من يك چيز ديگه به نظرم امد مگه نميگيد دوتا روزولت بوده ؟؟؟؟
خب از كجا معلوم با كدومشونه ؟!!!!!!!!!!

She works so hard, just to make her way
For a man who just don’t appreciate

07 مارس 2013 14:23 #30920 توسط FeanoR

Elnaz نوشته:

FeanoR نوشته:

Elnaz نوشته: فکر میکنم منظورش مبارزات فرانکلین دلانو روزولت با فاشیسم اروپا و آسیا و دیکتاتوری ها باشه

نمیدونم ولی مایکل تا جایی که من دیدم تو این آهنگ اصلا به مسائل خارجی یک کشور اشاره نمیکنه مثل مبارزه با فاشیسم، مایکل مشکلات داخلی یک کشور رو نشون میده بیشتر مشکلات داخل آمریکا و روزولت رو برای کارهایی که در داخل کشور انجام داده انتخابش کرده به عنوان یک رئیس جمهور برتر آمریکا(که کارهای زیادی هم برای آمریکا انجام داده)و مارتین لوتر کینگ هم به عنوان یک مبارز برتر آمریکا... اما حالا چرا روزولت؟ چرا آبراهام لینکلن نه؟(نکنه حتما روزولت بیشتر به ریتم آهنگ میاد :D )

نه اصلا، این آهنگ به مسائل جهانی اشاره داره: تعصیب و نژاد پرستی در سطح جهان

Skin head, dead head
به نژادپرستی اشاره داره که از انگلستان و تنفر اونها از نژاد آسیایی شروع شد. بعضی از این انگلیسی های نژادپرست هم سیاهپوست بودن. تو آمریکا هم نئونازی‌های نژادپرست موهاشون رو تراشیدن و جبهه‌ی ضد سیاه راه انداختن.

Jew me, sue me

police brutality
خشونت پلیس / دولت با مردم در همه جا

از ویکیپدیا: روزولت طی دومین دوره ریاست جمهوری خود در آمریکا به خطر فاشیسم واقف شد و از سال ۱۹۳۷ تلاش‌هایی را برای اطلاع افکار عمومی کشورش از این خطر و رویدادهایی که بر این مبنا در اروپا و آسیا در حال وقوع بود، آغاز کرد. - به نظر من اینکه مایکل در یک بند از روزولت و آزادی صحبت میکنه به همین دلیله. میگه شما قول آزادی دادین با فاشیسم / نژادپرستی مبارزه کردین پس چی شد؟ گرچه تو همون کشور هم آزادی وجود داره که باعث شده بتونه چنین آهنگی رو منتشر کنه ولی خوب مسلما مایکل تحت تاثیر واقعه‌ی 93 قرار داره و خشمگینه. وقتی آمریکا آزادیش رو ازش گرفت بدون اینکه گناهی مرتکب شده باشه و حق حرف زدن بهش ندادن. میگه اگه روزولت بود رو حرفش میموند و من الان قربانی نژادپرستی و خشونت پلیس نمیشدم. بعد همین رو تعمیم میده به همه. این چیزیه که همه جای دنیا در حال وقوعه

مارتین لوتر کینگ هم که مشخصه... حقوق و آزادی رنگین پوستان آمریکا

حالا من اون منظور رو از نژادپرستی در هر کشور گرفتم و خب اشتباه کردم اما منظورم از مشکلات داخلی به یک کشور خاص نبود، تمام کشورهای جهان، اینها مشکلات داخلی شون هست مثل نژادپرستی و ... درسته اینها مسائل جهانی هستن اما مشکلات داخلی یک کشور محسوب میشن اما خب همین مشکلات بین دو کشور یا چند کشور هم بوده و خب من اینو ندیدم و معذرت میخوام.

Jew me, sue me

من نفهمیدم چطوری به این قضیه اشاره داره، میشه بیشتر توضیح بدی.

خشونت پلیس که مشکلات داخلی هر کشوری حساب میشه.

فاشیسم مستقیما به نژادپرستی مربوط نمیشه، به زور میشه فاشیسم رو محصول نژادپرستی دونست، تازه خود روزولت که نژادپرست بوده که، خودش توی یک گروه نژادپرستی بود که ژاپن رو دشمن خونی خودشون میدونستن، اینو یک جایی خوندم.

روزولت به دلیل دیگه ای باید برای این آهنگ انتخاب شده باشه به نظر من.

08 مارس 2013 09:01 #30928 توسط FeanoR

farzam نوشته: حرفت درسته محمد ولي من گفتم زياد نياز به مطالعه نداره...
بعدم الان من يك چيز ديگه به نظرم امد مگه نميگيد دوتا روزولت بوده ؟؟؟؟
خب از كجا معلوم با كدومشونه ؟!!!!!!!!!!

عکس شو توی ورژن زندان همون موقع که میگه روزولت نشون میده...
كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

08 مارس 2013 11:12 - 08 مارس 2013 13:26 #30933 توسط Elnaz
@وحید

Jew me, sue me
Everybody do me
Kick me, kike me
Don't you black or white me

Jew یعنی فرد یهودی. kike هم یه لغت حیلی زشت هست که برای توهین به فرد یهودی میگن مثل وقتی که به یه سیاهپوست بگن "کاکا سیاه" منظورش توهین هایی هست که به افراد میشه در جامعه. میگه من یهودی هستم و به من توهین میکنین فریبم میدین من سیاه هستم بهم توهین میکنین من مایکل جکسون هستم و بهم اتهام وار میکنین... و غیره

چیزی هم که در مورد دشمنی با ژاپن گفتی به این دلیل هست که ژاپن حمله کرد به پایگاه دریایی آمریکا در بندر پرل هاربر / هاوایی و ناوگان آمریکا رو غرق کرد. بعدش آمریکا وارد جنگ جهانی دوم شد. ولی چیزی که در مورد نژادپرستی گفتی که کلا به این خاطر روزولت از نژاد ژاپنی بدش بیاد نه همچین چیزی نیست. اون زمان جنگ بوده. 4 سال قبل از مرگ روزولت بوده این جریان

"Be Like Michael Jackson, "Be Mike-like
bemikelike.wordpress.com

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.