01
22
03
 

 

آیا مایکل هنوز هم مانند قبل در آمریکا و اروپا طرفدار دارد؟

بله. هنوز هم افراد بسيار زيادي در سرتاسر دنيا از مايكل طرفداري ميكنند. در واقع مايكل هيچگاه طرفدارانش را از دست نداده است و از هواداران  او، هميشه به عنوان وفادارترين هوادارن ياد ميشود. براي مثال در جريان برگزاري جلسات دادگاه اخير مايكل به اتهام آزار و اذيت جنسي يك پسر بچه 13 ساله، طرفداران او در بسياري از كشورهاي اروپايي و همچنين در ايالات متحده براي حمايت از مايكل و ابراز عشق و وفاداري به او به خيابانها آمدند و در طي مراسم روشن كردن شمع، براي او دعا ميكردند . طرفداران مايكل از بسیاری از نقاط جهان با اجتماع در محل تشکیل جلسات دادگاه، حمایت خود را از مایکل اعلام می کردند. سايتهاي اينترنتي طرفداران مايكل اين اجتماعات را برنامه ريزي ميكردند و با كرايه كردن اتوبوس ترتيب آمدن حاميان هميشگي سلطان پاپ را به محل تشكيل جلسات دادگاه ميدادند. در اولين جلسه ي دادگاه رسيدگي به اين اتهامات چند هزار  نفر از طرفداران مايكل جكسون از نقاط مختلف دنيا براي اعلام حمايت از مايكل به ايالت سانتاباربارا رفتند و در محوطه دادگاه تظاهرات كردند. این حمایتها تا پایان محاکمه ادامه داشت.

بشیر که مایکل گفته بود از اون متنفره چه کسی است؟

مارتين بشير فردي است كه مدت زمان 8 ماه در نورلند با مايكل جكسون زندگي كرد تا از زندگي مايكل فيلمي مستند براي عموم به نمايش بگذارد. اما بر خلاف پيمان خود در مورد نشان دادن زندگي واقعي مايكل جكسون، او را طوري ديگر به نمايش گذاشت و قسمت هايي از صحنه هايي را كه مايكل اجازه ي پخش آنها را نداده بود ( از زندگي خصوصي خود  مثلا فرزندانش ) در آن فيلم گنجاند. در روز 3 فوريه سال 2003، مستند «زندگي با مايكل جكسون» از شبكه ي انگليسي «آي.تي.وي.وان» پخش شد. اين مستند روزهاي بعد از شبكه هاي سراسر دنيا پخش ميشود.

 

 

مايكل در اين مستند، بي پرده راجع به پول، جراحي پلاستيك، دوران كودكي، فرزند سومش «پرينس مايكل دوم» و بسياري چيزهاي ديگر صحبت ميكند.

«بشير» به جاي آنكه مايكل را به نحوي عادلانه جلوه بدهد، تمام تلاشش را به كار برد تا آنجا كه ميتواند مسائل را به شكل نادرستي بپيچاند. اگرچه بيشتر بينندگان اين مستند، بطرف خواسته ي «بشير» جذب نشدند و در سراسر جهان، حمايت خود را از مايكل، اعلام كردند.

سه روز بعد، در روز 6 فوريه 2003، مايكل در بيانيه اي كه در رسانه هاي انگلستان منتشر شد، گفته بود:

”امروز من شايد بيش از گذشته، احساس ميكنم كه به من خيانت شده است. كسي كه فرصت يافت با فرزندانم، كارمندانم و خودم آشنا شود، كسي كه به او اعتماد كردم و حقيقت را به او گفتم، توانست از اعتماد من به خود سوء استفاده كرده و اين فيلم ناخوشايند و ناعادلانه را تهيه كند. هر كس كه مرا ميشناسد،‌ حقيقت را ميداند. و آن اين است كه در زندگيم، فرزندانم بر همه چيز مقدم هستند و من هرگز به كودكي آسيب نمي رسانم.“

چند روز بعد در بسياري از سايت ها و رسانه هاي انگليسي از مارتين به عنوان 5 امين چهره ي منفور شده ي دنيا ياد شد .

لازم به ذكر است كه مايكل جكسون هيچ گاه به بشير ابراز تنفر نكرده و تنها او را يك خيانت كار معرفي كرده است .

 

آيا مايكل پرفروشترين هنرمند كل تاريخ است؟ و اگر Thriller پرفروشترين آلبوم است چه آلبوم در رتبه بعد است؟ و فروش آنها چقدر است؟

بله. مايكل پرفروشترين هنرمند همه زمانها است. Thriller با فروش بیش از 110 ميليون نسخه در سراسر جهان شگفت آورترين آلبوم بوده و هست. اين آلبوم در ۱۵ كشور عنوان Platinium (برای فروش بيش از يك ميليون نسخه) و در ۴ كشور عنوان Gold (برای فروش بيش از پانصد هزار نسخه) را به دست آورده است. ۷ آهنگ شماره يك (كه چهار تای آنها نوشته خود مايكل هستند) و ۸ جايزه Garmmy از اين آلبوم حاصل شده اند. سه آلبوم پرفروش در تاريخ در آمريكا تا كنون به اين شرح هستند‌(متاسفانه موفق به يافتن رده بندی جهانی نشديم):
1. Eagles Greatest Hits 1971-1975 از The Eagles با ۲۸ ميليون نسخه فروش
2. Thriller از Michael Jackson با ۲۶ ميليون نسخه فروش

3. The Wall از Pink Floyd با ۲۳ ميليون نسخه فروش

فروش جهاني آلبومهای مايكل به اين ترتيب هستند:

Off The Wall - بیست ميليون نسخه

Thriller - شصت ميليون نسخه

‌Bad - سی میلیون نسخه

Dangerous - سی میلیون نسخه

HIStory - هجده میلیون نسخه (سی و شش میلیون دیسک) + سه میلیون نسخه HIStory Vol. 1

Blood On The Dance Floor - شش میلیون نسخه

Invincible - هشت میلیون نسخه

Number Ones - شش میلیون و پانصد هزار نسخه

The Ultimate Collection - آمار رسمی وجود ندارد. طبق آمار غیر رسمی سیصد هزار نسخه

The Essential - آمار رسمی وجود ندارد. طبق آمار غیر رسمی، دو میلیون نسخه

[منبع: سايت اينترنتی Billboard، كتاب ركوردهای گينس(Guiness)]

تازه ترین نوشته های بلاگ eMJey :

هفته نامه:شماره بيست و دوم

هفته نامه:شماره بيست و يكم