سؤال سوال در باره ترانه they don't care about us

06 مارس 2013 09:28 #30877 توسط kingmichael
به نظر من نمیشه گفت سیاسیه یا اجتماعی ، هر دو رو با هم داره !

اصلا برای چی دو تا ویدیو داره ، یکی توی یه منطقه فقیر نشین توی یه کشور دیگه و یکی هم توی زندان

فرانک روزولت رئیس جمهور دوران جنگ بوده ، نمیشه گفت چرا توی دوران جنگ نتونسته اوضاع خوبی درسته کنه
اگه ایران توی جنگ جهانی دوم بود الان هیچیش نمونده بود !
(دیدگاه من اصلا سیاسی یا طرفدارانه نیست ، فقط چیزایی رو میگم که فکر میکنم درسته !)

خواهشا بحث رو به جنگ و سیاست نکشونید !

نمیشه گفت دید مایکل فقط مربوط به آمریکا بوده ، توی ویدیو نسخه زندان از همه جای دنیا میشه فیلم پیدا کرد ، از جنگ های داخلی آفریقا تا ویتنام و تظاهرات آمریکا !

قبلا هم گفتم مایکل آمریکایی بوده و مسلما رئیس جمهورش رو دوست داره ، اگه توی کشوری یک نفر رو به عنوان نماد یه فرد خوب معرفی کنن ، تمام جامعه اونو به عنوان یه فرد خوب میشناسه ، چه اونو دیده باشه یا ندیده باشه
كاربر(ان) زير تشكر كردند: bahareh

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

06 مارس 2013 09:58 - 06 مارس 2013 14:23 #30878 توسط Nikolay

FeanoR نوشته: بعدم جنگ جهانی دوم فقط هیروشیما نبود، شروع حمله های ژاپن به پرل هاربر هم بود و گرنه آمریکا اصلا وارد جنگ نشده بود تا قبل این قضیه که ژاپن فکر میکرد فرصت خوبی برای از زیر در رفتن تحریم اقتصادیش میشه که آخرش 2400 نفر از نیروهای دریایی آمریکا کشته شدن و 1240 تا هم زخمی در یک روز و مطمئن باشید که اگر ژاپن بمب اتم داشت زحمت حمله رو به خودش نمیداد و بیشتر از دو تا شهر رو با خاک یکسان میکرد در آمریکا و مطمئنا بعد از آمریکا نوبت به استرالیا میرسید...

آره آمریکا یک کشور کاملا بی طرف ! بود و اصلا هم قصد ورود به جنگ رو نداشت. فقط به صورت کاملا اتفاقی قبل از اینکه رسما وارد جنگ بشه به دشمنان کشور های محور کمک میکرد (و در عین حال ادعای بی طرفی هم داشت) ، بدنبال بهانه برای ورود به جنگی که بهش مربوط نبود میگشت و ...
در تاپیک "دشمنان بشر 1 - جنگ 2 - گرسنگی 3 - قمار" تحریکات آمریکا رو برای پیدا کردن بهانه برای وارد شدن با جنگ با آلمان توضیح دادم.

جنگ طلبی روزولت به حدی بود که حتی رابرت منزیس نخست وزیر استرالیا که با روزولت در 11 می 1941 دیدار داشت اینطور گفته:
"وی نسبت به جایگاه مرکزی چرچیل در جنگ احساس حسادت می‌کرد... وی که در جنگ گذشته زیر نظر وودرو ویلسون آموزش دیده منتظر فرصتی است تا آمریکا را وارد جنگ ساخته و خود را از شر شعار احمقانه دوران انتخابات یعنی دور نگه داشتن مردم از جنگ رهایی ببخشد."

قضیه حمله ژاپن به آمریکا هم پیچیدست اینجوری نیست که بگی ژاپن حمله کرد به پرل هاربر و جنگ شروع شد ...
دولت ایالت متحده تمام سعیشو برای به شکست کشوندن مذاکرات با ژاپن کرد که ژاپن رو تحریک به حمله کنه و اینطور وانمود کنه که قصد جنگ نداشته و بدلیل حمله ژاپن مجبور شده وارد جنگ شه.
یادمه یک مستند دیدم که با جوانانی که در اون موقع در پرل هاربر کار میکردن مصاحبه میکرد ، اونا میگفتن قبل حمله به پرل هاربر چند تا از زیر دریایی های ژاپن اومده بودند که (این قسمتشو درست یادم نیست) یا بهشون هشدار بدن یا اینکه یک راه برای مذاکره پیدا کنند که آمریکا این زیر دریایی ها رو غرق میکنه و تو این مستند دنبال این زیر دریایی های غرق شده میگشتن ...
بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی هم بنظرم یکی از دلایلش این بود که توجه مردم از جنایات بیشمار دیگه ای که متفقین در ژاپن انجام دادن منحرف بشه و به سمت این بمباران بره. به عنوان مثال شهر های دیگه ژاپن هم وضعشون بهتر از این دو شهر نبود ...

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بمباران شهر کوبه توسط بمب های آتش زا

توکیو ، بیشتر شهر نابود شده بود

من طرفدرا ژاپن نیستم اما باید واقعیت ها رو گفت و دید و سر ها رو از برف بیرون آورد ...

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه
كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

06 مارس 2013 11:33 #30879 توسط Nikolay

kingmichael نوشته: اگه ایران توی جنگ جهانی دوم بود الان هیچیش نمونده بود !

اتفاقا بود. متفقین بی طرفی ایران رو نقض کردند و ایران رو اشغال کردند. ایران راهی بود که دوستان رژیم بلشویکی (متفقین غربی) به این رژیم کمک کنند.

kingmichael نوشته: قبلا هم گفتم مایکل آمریکایی بوده و مسلما رئیس جمهورش رو دوست داره ، اگه توی کشوری یک نفر رو به عنوان نماد یه فرد خوب معرفی کنن ، تمام جامعه اونو به عنوان یه فرد خوب میشناسه ، چه اونو دیده باشه یا ندیده باشه

اینی که گفتی بنظرم فقط در صورتی که فرد مطالعه ای نکنه و هر چی رو که بهش گفتن باور کنه درسته.
زمان قاجار هم شاهان انیرانی قاجار رو خوب جلوه میدادن پس تمام جامعه اون ها رو به عنوان افردی خوب قبول داشتند ؟

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه
كاربر(ان) زير تشكر كردند: bahareh

06 مارس 2013 11:48 #30880 توسط bahareh
متفقین پیروز جنگ بودند و اخبار جنگ هم دست اونا بود خیلی ها میگن اونا رو جنایتا خودشون سرپوش گذاشتن وگرنه اسناد غیر رسمی زیادی هم ازجنایات متفقین وجود داره که نشون میده امریکا هم همچین ساکت ننشسته
نمیخواستم بحث رو به جنگ بکشونم به هرحال ممنونم از همه کسایی که در این بحث شرکت کردن

06 مارس 2013 18:40 #30882 توسط farzam
محمد مطالبتو در مورد جنگ جهانيو... كلا همه چيو بزار تو سايت من خيلي دوس دارم بخونمشون

She works so hard, just to make her way
For a man who just don’t appreciate

06 مارس 2013 19:13 - 06 مارس 2013 19:23 #30884 توسط Nikolay

farzam نوشته: محمد مطالبتو در مورد جنگ جهانيو... كلا همه چيو بزار تو سايت من خيلي دوس دارم بخونمشون

یکی دو تا نیستن که ...
اگه دوست داشتی یک تاپیک بزن سوالاتتو همونجا بپرس ... فقط امیدوارم باز نیان بگن تو قوانینو رعایت نمیکنی ، فلان کارو نمیکنی ... باز ارسالا رو حذف کنن ... که اصلا حوصله ندارم

نیچه

06 مارس 2013 19:29 #30887 توسط farzam
باشه ممنون
سوالامو يادداشت ميكنم

She works so hard, just to make her way
For a man who just don’t appreciate

06 مارس 2013 20:03 #30889 توسط FeanoR

مایکل تا جایی که من دیدم تو این آهنگ اصلا به مسائل خارجی یک کشور اشاره نمیکنه مثل مبارزه با فاشیسم، مایکل مشکلات داخلی یک کشور رو نشون میده بیشتر مشکلات داخل آمریکا

مشکلات درون یک کشور

مایکل در کل مشکلات درون یک کشور رو نشون میده نه مشکلات خارجی یک کشور اما بیشتر آمریکا، چون توی نوع لحنش و چیزهایی که میگه به شرایط آمریکا بیشتر میخوره تا بقیه کشور ها و در ضمن اسم دو نفر آمریکایی رو میاره یعنی میتونست گاندی رو بگه یا یک شخص جهانی دیگه ای رو اما میاد مارتین لوتر کینگ رو میگه که تلاش در نابودی تبعیض نژادی در آمریکا کرده و میتونست بیاد یک رئیس جمهور یک کشور دیگه ای رو بگه... اما دو شخص آمریکایی رو انتخاب کرده یعنی مظمون بیشترش به آمریکا برمیگرده در این آهنگ اما نه تمامش و میشه گفت که این ترانه یک آهنگ در مورد مشکلات داخلی تمام کشورها هست اما بازم بیشترش به آمریکا برمیگرده...

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ژاپن

آمریکا یک کشور کاملا بی طرف نبود و از خیلی لحاظ ها به ژاپن فشار آورد مخصوصا اقتصادی و اونم بیشتر به دوران جوانی روزولت برمیگرده که توی گروه نژادپرستی بوده که کلا ژاپن رو یک دشمن خونی حساب میکرده اما این اما مهمه، آمریکا یک هیولای کامل نیست اصلا یک هیولا نیست، بالاخره هر کشور بیشتر تمرکزش به کشور و مردم کشورش برمیگرده و حس وطن خویی دارن مردمش و اون هم به نفع کشورش داشته عمل میکرده و مطمئن باش که اگه نژادت فرق داشت الان کاملا آمریکا رو نمیکوبیدی، درسته؟ نمیشه یک کشور رو کاملا و به این شدت کوبید، هیچوقت اینطوری نیست... مطمئنا هر دو طرف تقصیر دارن و یک بخش هیولای به خصوص خودشون و اینکه ژاپن نمیتونست به آمریکا بمب اتم بزنه چون تکنولوژی شو نداشت مطمئنا معنیش این نیست که نمیخواسته و اگه داشت مطمئنا بیشتر از آمریکا خرابی به بار میاره...

مسائل همیشه اونقدر پیچیده نیست که ما پیچیده ش میکنیم، ژاپن میخواست از زیر فشار های اقتصادی آمریکا در بیاد و دیده فرصت خوبیه و حمله کرده، ژاپن میدونست که اگه آمریکا رو وارد جنگ بکنه، بد میبینه اما فکر میکرد قضیه مثل چین میمونه و میتونه خوب پیش بره اما طرفش رو اشتباهی دید و این مهمترین اشتباه ژاپن هست و بزرگترین اشتباه در طول جنگ جهانی چون ژاپن خیلی راحت میتونست از اون طرف به روسیه حمله کنه و اگه آمریکا خودش رو وارد جنگ میکرد الان مقصر تمام آمریکا بود ولی اینطوری عمل نکرد و فکر کرد خیلی زرنگه، با اینکه الان تمام جهان آمریکا رو یک هیولای تمام توی جنگ جهانی میدونن...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در زمان خود قاجار، مردم مثل الان قاجار رو نمیکوبیدن و بگن تمام مشکلات ایران از قاجار شروع شد!!!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اشاره کلی آهنگ

مسائل اصلا مربوط به کارهایی که روزولت در سطح جهانی و مسائل خارجی و ویرانی ژاپن نیست، این آهنگ داره سعی میکنه صدای مردمی رو برسونه که صداشون شنیده نمیشن، سعی میکنه مردمی رو نشون بده که دوست دارن دیده بشن اما دیده نشدن...

مایکل یک نمونه از دولت میاره که میگه دولت مثله اینکه نمیخواد ببینه اما اگه روزولت بود نمیذاشت اینطوری بشه، یعنی روزولت سعی میکرد این مردم رو ببینه در سطح یک دولت نه بیشتر نه کمتر و نمونه بعدی رو از میان خود مردمی میاره که دیده و شنیده نشدن، مارتین لوتر کینگ که صدای مردمی رو به تمام آمریکا رسوند که کمتر از آبراهام لینکلن نبودش با اینکه پیش زمینه ش به لینکلن برمیگرده و خودش هم اول سخنرانی معروفش (I Have A Dream) هم میگه
پس در هر صورت داره مردمی بی صدا و بی نشون رو در ظاهر نشون میده اما در اصل اینها مردمی پر از حرف و صدا هستن مردمی که در خیلی از شرایط ظلم مطلق بهشون شده و اصلا کاری نکردن و بهانه ای ندادن دست اون افرادی که بهشون اونقدر ظلم کرده و فقط سعی کردن زندگی کنن.

06 مارس 2013 21:29 - 06 مارس 2013 21:56 #30895 توسط Nikolay

FeanoR نوشته: ژاپن

آمریکا یک کشور کاملا بی طرف نبود و از خیلی لحاظ ها به ژاپن فشار آورد مخصوصا اقتصادی و اونم بیشتر به دوران جوانی روزولت برمیگرده که توی گروه نژادپرستی بوده که کلا ژاپن رو یک دشمن خونی حساب میکرده اما این اما مهمه، آمریکا یک هیولای کامل نیست اصلا یک هیولا نیست، بالاخره هر کشور بیشتر تمرکزش به کشور و مردم کشورش برمیگرده و حس وطن خویی دارن مردمش و اون هم به نفع کشورش داشته عمل میکرده و مطمئن باش که اگه نژادت فرق داشت الان کاملا آمریکا رو نمیکوبیدی، درسته؟ نمیشه یک کشور رو کاملا و به این شدت کوبید، هیچوقت اینطوری نیست... مطمئنا هر دو طرف تقصیر دارن و یک بخش هیولای به خصوص خودشون و اینکه ژاپن نمیتونست به آمریکا بمب اتم بزنه چون تکنولوژی شو نداشت مطمئنا معنیش این نیست که نمیخواسته و اگه داشت مطمئنا بیشتر از آمریکا خرابی به بار میاره...

مسائل همیشه اونقدر پیچیده نیست که ما پیچیده ش میکنیم، ژاپن میخواست از زیر فشار های اقتصادی آمریکا در بیاد و دیده فرصت خوبیه و حمله کرده، ژاپن میدونست که اگه آمریکا رو وارد جنگ بکنه، بد میبینه اما فکر میکرد قضیه مثل چین میمونه و میتونه خوب پیش بره اما طرفش رو اشتباهی دید و این مهمترین اشتباه ژاپن هست و بزرگترین اشتباه در طول جنگ جهانی چون ژاپن خیلی راحت میتونست از اون طرف به روسیه حمله کنه و اگه آمریکا خودش رو وارد جنگ میکرد الان مقصر تمام آمریکا بود ولی اینطوری عمل نکرد و فکر کرد خیلی زرنگه، با اینکه الان تمام جهان آمریکا رو یک هیولای تمام توی جنگ جهانی میدونن...

کاش که تمرکزش بر کشور و مردمش بود ... اون اگه یک ذره به فکر مردم و کشورش بود الکی کشورش رو وارد جنگ نمیکرد و سعی میکرد اوضاع کشورش رو درست کنه ...
منظورت رو از "مطمئن باش که اگه نژادت فرق داشت الان کاملا آمریکا رو نمیکوبیدی، درسته؟" نفهمیدم. چه ربطی به نژاد داره ؟! یعنی منظورت اینه که چون با آمریکایی ها هم نژادم کوبیدمشون ؟ البته با همه ساکنین آمریکا که ما ایرانی ها هم نژاد نیستیم ، فقط به هندواروپایی های آمریکا هم نژادیم.
بعدشم گفتن واقعیت ها کوبیدنه ؟!

چقدر مطمئنی تو ! به نظر من اصلا نمیشه گفت اگه تکنولوژیشو داشت بیشتر از آمریکا خرابی به بار میاورد.

برای من با توجه به اینکه اطلاعات در این مورد زیاد نیست پیچیدست. نه دوست عزیز ژاپن میخواست از زیر فشار های اقتصادیش از طریق مذاکره در بیاد که به یک توافق اقتصادی مناسب برسند که به سود هر دو طرف باشه اما آمریکا ژاپن رو تحقیر میکرد (مخصوصا در اولتیماتوم 26 نوامبر). در اصل حمله به پرل هاربر برای دولت آمریکا اصلا غیر منتظره نبوده.
بله بهتر این بود که ژاپن با شوروی وارد جنگ میشد اما در سال 1941 این کشور با شوروی قرارداد بی طرفی امضا کرده بود (که بعد ها این قرار داد توسط شوروی نقض شد) و در بند پنجم قرار داد سه جانبه دول محور آمده بود:
نمایندگان دول آلمان, ایتالیا و ژاپن تصدیق میکنند که این عهدنامه به هیچ وجه رویه ی سیاسی این سه قدرت را در قبال اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی تغییر نمیدهد.
بر عکس متاسفانه به دلیل تبلیغات و دروغ پراکنی های فراوان امروز متفقین رو خوب میدونن و بعضی ها هم هستند که با اینکه از جنایات فراوان اینا خبر دارن به دلیل تعصب شدید سرشونو تو برف کردن و چنان خودشونو به اون راه زدن که آدم فکر میکنه متفقین هیچ جنایتی نکردن ...

نیچه

06 مارس 2013 22:31 #30896 توسط FeanoR
بالاخره برد خودشو بعد از جنگ کرد و تونست کشورش رو به یک پیشرفت خوبی برسونه... جنگ همیشه هم بد نیست و تو خیلی از موارد خیلی بهتر از صلحه. بعدم آمریکا در ظاهر کاملا بی طرف بود و ژاپن از همین میتونست برد کنه ولی خنگ بازی در آورد.

منظورم از نژاد اینه که ما هر طور که میخوایم میبینیم قضیه رو، مثلا من خودم میخوام قضیه ها رو طوری ببینم که با منطقم جور در بیاد و مطمئنا نمیشه گفت که اطلاعات کدوم طرف کاملا درسته، از کجا اینقدر مطمئنی که اطلاعاتی که از متحدین به دست آوردی کاملا درسته؟ و چرا اینقدر به این اطلاعات اعتماد داری؟ چون میخوای که اینطور باشه، شاید اینطور باشه شایدم نباشه، اما تو میخوای که باشه.

گفتن واقعیت یک لحن خاصی داره و کوبیدن هم یک لحن خاصی داره... متاسفانه ما چون تو اینترنت هستیم و همه چی نوشتاری هست از لحن همدیگه خبر نداریم البته بخش کوچیکی ش تو نوشته ها معلومه اما شاید اشتباه بکنیم و مطمئنا همه چی درست نیست، پس بنابراین من هم حس کردم که لحن گفتنت کوبیدن هست درسته واقعیات توش هست اما بیشترش کوبیدن هست ولی اگه اشتباه کردم از همینجا صمیمانه معذرت میخوام.

مطمئن نیستم اما آمریکا رو خوب میشناسم، آمریکا هیچوقت تمام یک کار رو انجام نمیده، یعنی همیشه کارها رو نصفه جوری رها میکنه که همه فکر میکنن کاملا انجام داده و تمومشون کرده ولی در اصل نصفه بوده اما ژاپن تمام کارها رو تا ریشه انجام میده و تمام و کمال به صورت کاملا آتشین انجامشون میده اگه کاری رو شروع کنه پس اگه ژاپن بمب اتم داشت، آمریکا رو از رو کره زمین محو میکرد... این یک نتیجه گیری هست و توش اصلا اطمینان هم نیست و درست و اشتباهش هم هر طوری امکان داره باشه...

درسته اما ژاپن با حمله به پرل هاربر اشتباه بزرگی کرد و اینطور به نظر من میرسه که ژاپن احساس زرنگی کرد و گفت الان میزنم آمریکا رو و تمام منافع به سمت من برمیگرده که اولش هم همینطوری شد و آمریکا هم به قول خودت اصلا سوپرایز نشد و اشتباه ژاپن همینجا بود و باید به شوروی حمله میکرد اونطوری آمریکا سوپرایز میشد. ژاپن چی به آمریکا حمله میکرد چی به شوروی به نظر من فرقی براش نداشت اما این وسط ژاپن منافع خودش رو مقدم تر از منافع جنگ دید و به آمریکا حمله کرد و حالا جاهای دیگه که اشتباهش هم همین بود.

الان تو یک کوچه که هیچکی چیزی از هیچ جای دنیا ندونه داد بزنی آمریکا، میگه خاک بر سر جنایت کارش بکنن که هیروشیما رو با خاک یکسان کرد(جالبه اصلا اسم بقیه جاها رو هم نمیارن، فقط راست هیروشیما!!!)

بعدم من نمیگم آمریکا فرشته هست، میگم هیولای کامل نیست اصلا یک هیولا نیست... فقط یک روباهه در لباس هیولا و فرشته، و من از همینه آمریکا خیلی خوشم میاد، مسائل رو بهتر از بقیه کشورها درک میکنه و بهتر میفهمه چیکار کنه نه اینکه مثل بچه های جو گیر یک راست بره دعوا کنه!

بالاخره آمریکا از پس همه چی تا الان بر اومده و کمتر کشوری اینطوری بوده و آمریکا واقعا به فکر مردم داخل کشورش هست.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در مورد سطح دید سیاسی مایکل و سطح مطالعه مایکل هم بگم که اصلا تو این آهنگ به هیچکدوم اینا نیازی نداشت چون تو این آهنگ بیشتر دید اجتماعی نیاز داشت اونم اجتماع داخل کشور که اونم به درک ربط داره و مایکل هم خوب این مسائل رو درک میکرد و در مورد سطح مطالعه هم بگم که این آهنگ چیز خاصی نداشت که بخواد مایکل بره یک عمر در مورد روزولت مطالعه کنه و میتونست به همون چیزایی که دیده، بسنده کنه چون چیزی که میگه چیزایی هست که تو مطالعات فهمیده نمیشن، بلکه تو خوب دیدن میتونن قابل درک باشن پس انتخاب خیلی سخت نمیتونسته باشه برای مایکل.

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.