× به گفتگوی مایکلی خوش آمدید

زمان سرانجام فرا رسید
برای یک گردهمایی
برای آشنایی بیشتر
و برای ارزش نهادن به میراث مایکل جکسون

Important مستند بی بی سی درباره مایکل

09 جون 2012 19:53 #24942 توسط شاپرک
مستندها ، بیان واقعیت ها هستند و فاقد قضاوت ، یا دست کم با قضاوت غیر مستقیم و نامحسوس. بنابراین پیش زمینه ی ذهنی قبلی هر کس به شدت در برداشتی که از مستند میکنه و قضاوت نهایی اش، تاثیر گذار هست. خب ماها که به هر حال پیش زمینه ی به حقیقت نزدیکتری نسبت به مردم عادی داریم برداشت مثبت تری نسبت به اونا هم خواهیم داشت. برای من به شخصه اهمیت برنامه های مایکلی که شبکه های پر بیننده پخش میکنن نه از جهت خوش آمدن یا نیومدن خودامون ، بلکه از اون جهت هست که چه اثری روی نظرات افراد معمولی داره و آیا میتونه در عین واقعی بودن، شناخت بهتری از مایکل به اونها بده یا نه. به خاطر همین دوست دارم بدونم از این مستند غیر فن ها چه برداشتی کردن؟ شما چی چه نظراتی ازشون شنیدین؟ آیا مثل موردی که من دیدم بد برداشت کردن یا نه؟؟؟

شب که می شود
خورشید چشمانت را پرواز بده
تا مرگ پروانه به تاخیر بیفتد......
كاربر(ان) زير تشكر كردند: FeanoR, NicoleL2

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

09 جون 2012 20:11 #24944 توسط Nikolay
همه مستند ها بیانگر واقعیت نیستند.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

09 جون 2012 20:40 #24945 توسط شاپرک
درسته اما اونها که میگی مفهوم ذاتی مستند رو زیر پا گذاشتن و در اسم شاید ، ولی در اصل دیگه مستند محسوب نمیشن!

شب که می شود
خورشید چشمانت را پرواز بده
تا مرگ پروانه به تاخیر بیفتد......

09 جون 2012 21:14 #24947 توسط FeanoR
فکر نکنم غیر فن ها وقتی برای دیدن این مستند بذارن ! من که اطلاع خاصی ندارم و کلا اطرافیانم ندیدن این مستند رو، یعنی وقتشون رو برای مستندی در مورد مایکل نمیذارن ! البته منم ازشون سوالی نکردم...

ولی به نظرم 80 درصد غیر فن ها این مستند رو ندیدن و اصلا وقتی برای هیچکدوم از مستندهایی در مورد مایکل نمیذارن، چون مهم نیست براشون، یعنی مایکل شخصیت مهمی براشون نیست !

20 درصد اگه دیده باشن، 18 درصد اون نتیجه ای که خودشون میخواستن از این مستند بهش رسیدن !

2 درصد احتمالا به نتیجه خوبی رسیدن که از این 2 درصد، 1/98 درصد دیگه بعدش همه چی رو فراموش میکنن و اصلا انگار مستندی نبوده !

0/0098 احتمالا بعدش بر اساس این مستند همیشه دیدگاه معمولی و خوبی تو ذهنشون از مایکل ثبت میشه !

0/01 احتمالا بعدش میشینن یکم با چند تا فن حرف میزنن تا نتیجه واضح تری بگیرن !

0/002 احتمالا بعدش در مورد مایکل تحقیق میکنن و شاید امجی فن بشن !

اینا همه ش یک شوخی بیشتر نبود :D ولی نتیجه ای که از نظر منطقی میشه گرفت، فکر نکنم زیاد با این تفاوتی داشته باشه :D اما خودم خیلی خیلی دوست دارم تمام غیر فن ها نتیجه خوبی گرفته باشن از این مستند در مورد مایکل و اون سری افرادی که دید بدی نسبت به مایکل در ذهن ها و افکارشون داشتن، این عوض بشه و یک دید خوبی پیدا کنن نسبت به مایکل...

ولی فکر کنم حتی خود کسی که این مستند رو هم درست کرده، اون شکلی که خودش میخواسته نشون داده و نتیجه گیری کرده، :D مستند در اصل باید لایه لایه باشه یعنی در این موضوعات این شکلی، باید لایه لایه باشه، یک لایه برای عموم که یک درک کلی پیدا کنن و به دست بیارن و یک لایه برای خواص که تا یک حدی به یک نتایجی برسن و بقیه شو خودشون به دست بیارن...

خیلی دوست دارم این مستند رو ببینم.
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شاپرک

10 جون 2012 09:05 #24949 توسط aisan
شوخی بود ولی خیلی به واقعیت نزدیک بود. هر کسی هر چی که دلش میخواد از مستند برداشت میکنه. شایدم نظر بدی که راجع به مایکل داشت عوض شه ولی اگه دو روز دیگه در باره ی همین موضوع باهاش حرف بزنی انگار نه انگار که تا دیروز نظرش عوض شده بود. معمولا تحت تاثیر جو یه حرفی میزنن بعد خودشونم یادشون میره. منم که تا حالا از هر غیر مایکلی ای پرسیدم ندیده بود! اگه این مستند ها رو واسه ما میسازن دیگه چه فایده ما که خودمون میدونیم کسایی هم که مایکل فن نیستن دلشون نمیخواد باور کنن!!!!!

when you have faith in yourself you dont need others to believe in you

10 جون 2012 13:48 - 10 جون 2012 13:51 #24953 توسط Jasmine Jackson-mjforever
به نظرم مستند جالب بود. مستندی متفاوت از همه ی مستدها بود. به جای اینکه دنبال زندگی نامه ی مایکل و شایعه هایی در مورد اون باشه یه سری حقایق رو مشخص میکرد. یه سری اعترافاتی هم توی مستند بود و یه حالتی رمزالود بود.
این مستند خیلی به مایکل و کل زندگیش نپرداخته بود چون کلا در این مورد نبود! این مستند بیشتر داشت به زندگی شخصی مایکل میپرداخت و با افرادی که مستقیما با اون بودن بدون هیچ سانسوری به موضوعات پرداختن.. و همچنین مسائلی که مایکل همیشه با اون ها دست و پنجه نرم میکرد رو با بقیه ی هنرمندا مقایسه میکرد و به طور غیر مستقیم سعی میکرد مسائلی رو ابراز کنه... همچنین به نظرم خیلی منطقی بود و به شخصه من از این مستند خوشم اومد.
در مورد کسانی که طرفدار مایکل نیستن بااید بگم که اونا نمیتونن این مستندها رو ببینن و درکشون کنن. پیچیده تر از اونی هست که اونا بتونن درکش کنن.

mj for ever....

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: کوچکترین طرفدار

10 جون 2012 18:08 #24963 توسط sepideh jackson
مستندش به قصد قربانی جلوه دادن مایکل ساخته شد و در ظاهر سعی کرد ازش دفاع کنه ولی از نظر شخصی من زیادی مایکل رو سیاه نشون دادن! فقط به حاشیه ها پرداخت. حتی اگه موضوع برنامش حاشیه ها بود جا داشت یه کم سیاه و سفید نگاه کنه. فکر نکنم حق مایکل این باشه که حالا که اینجا نیست تا از خودش دفاع کنه اینقدر در حقش بی انصافی شه... :( البته این کاره همیشگیه BBc هست که یکی به نعل میزنه یکی به میخ... :-@ من اصلا خوشم از مستندش نیومد!!! مستندی که پارسال pmc از مایکل نشون داد عاالی بود. هم به شایعه ها پرداخته بود هم به زندگیه مایکل همه چیزو خیلی روشن و واضح هم گفت...

:-*

11 جون 2012 08:49 - 11 جون 2012 08:57 #24999 توسط taha
همه ما میدونیم اطراف مایکل انبوهی از هجویات و حرفهای چرند و پرند وجود داشته . اون چیزی که یک علاقه مند به مایکل انتظارداره اینه که در یک برنامه مستند حقایق مایکل نشان داده بشه . اینکه هالیوود کنار این همه زرق و برق چه ماهیتی داره و دستهای الوده ای در ان وجود دارند هیچ شکی درش نیست بر هیچ ادم عاقل و بالغی هم پوشیده نیست مایکل اولین قربانی نبوده اخریش هم نیست . مثلا همه مردم چه عام چه کارشناس میدانند که اسطوره تاریخ سینما کیست :چارلی چاپلین
ولی فکر میکنید همین چاپلین در زمان حیاتش چقدر بهش بها داده شد ؟ بهترین سالهای عمر چاپلین در انزوا از همین سیستم سپری شد تا انجاکه توانستند محدودش کردند و بهش ضربه زدند. فکر میکنید وقتی از دنیا رفت واقعا دنیا متوجه شد چه کسی رفته؟ زمان بهترین قاضیه

اون کسی که علاقه مند مایکل هست دوست داره اون جلوه حقیقی مایکل رو که میشناسه در مستندها ببینه مطمئنا دوست داره مستندی ساخته بشه که بعد از اون یک ادم عادی که شناختی به مایکل نداره جذب حقیقت بشه یعنی برسه به اون جایی که خودش بره دنبال شناخت از مایکل . نمیگم بشه طرفدارش میگم بره دنبال اینکه حقیقتا کی بوده؟ همون کاری که خیلی از ما کسانی که در ایران هستیم انجام دادیم . شناخت خودجوشی که از طریق رسانه هامون نبوده .
برای خیلی ها همچین برنامه هایی ساخته شده از مرلین مونرو بگیرید تا الویس و بیتل ها...برای ساخت همچین برنامه هایی اصلا لازم نیست از اول تا اخرش به به و چه چه از مایکل باشه . فقط کافیه اون جلوه های واقعی و دست اوردهایی که کمتر رسانه ها روش مانور میدهند بیان بشه . مایکل جکسون واقعی ...
این چیزیه که در این مستند نبود و این حس رو القا نمیکرد بیشتر معجونی بود که به همه چی ناخنک زده بود حقایق و شایعات را باهم مخلوط کرده بود یک اش شله قلمکار.
و یک موضوع بسیار ناراحت کننده اینه که همه ما میدونیم جریان این دادگاه ها در سال 2005 و 1993بود مایکل 4 سال بعد اخریش هم زنده بود چرا همین رسانه بی بی سی و رسانه ها در زمان حیات مایکل به این موضوعات اشاره نکرند؟ این مسئله ایی بود که اگر قرار بود مستندی درباره اش ساخته بشه خود مایکل مطمئنا از کنارش بی تفاوت رد نمیشد .ولی چرا ساخته نشد؟ چرا رسانه ها سعی نکردند حقایق رو بگویند؟ چون خودشون بسیار کثیف تر تشریف دارند .چون گفتن واقعیت بی گناهی مایکل در زمان بعد از مرگش بیشتر درامدزاست تا زمانی که زنده است . دیگه دروغ ها و شایعات درباره مایکل جذاب نیست . الان گفتن حقیقت جکو وکو جذابه، :(
کاری که این مستند نتونست درست انجام بده.
فقط متاستفم
كاربر(ان) زير تشكر كردند: sepideh jackson, NicoleL2

11 جون 2012 15:01 #25005 توسط FeanoR
من مستند رو ندیدم، میشه بگین مگه چه شایعاتی نشون داده؟

حقایق و شایعات را باهم مخلوط کرده بود یک اش شله قلمکار

شله که خیلی خوشمزه س :D مستند هم خوشمزه بود؟

از نظر شخصی من زیادی مایکل رو سیاه نشون دادن!

به نظرم مستند جالب بود.

به نظر من یه سری از اطلاعات داخل مستند جالب و شنیدنی بود، اما نکات منفی کم نداشت.

من الان دو گانگی شخصیت گرفتم :D از آخر مستند خوبی بود یا مستند بدی بود؟

اصلا کدوم شایعات مایکل رو نشون داده تو این مستند و با حقایق قاطیش کرده؟ یا چی نشون داده که فکر میکنین مایکل رو سیاه نشون دادن؟

اینا سوالات پیش آمده برای من بودش :D

12 جون 2012 11:12 - 12 جون 2012 11:14 #25026 توسط Mohsen.srn
من این برنامه رو ضبط کردم. دو تا فایل تقریباً 750 مگابایتی هستش. کم حجمش کردم تقریباً در کل شدند 500 مگابایت. تا حالا 3 بار سعی کردم در پارتهای 100 مگی آپلود کنم ولی مثل اینکه اینترنت من از این عرزه ها نداره!!!

لجم گرفت بیخیال شدم.
ولی امروز یه فکری به سرم زد. زدم به سیم آخر و یک ساعت مستند رو تبدیل به 3GP کردم. شد 28 مگابایت! :mj4:

اون رو هم فشرده کرده و به پارتهای 10 مگی تبدیل کردم. :hehe:
دیگه اینترنتم روش نشد آپلودشون نکنه.

البته بگم که همون طور که مشخصه خیلی بی کیفیت هستش ولی فکر می کنم برای اینکه بفهمید در کل چی توش گفته شده و همه بتونند نظرشون رو بگند بد نباشه.
حالا اینها رو دانلود کنید ببینید. شاید بعداً تونستم با کیفیتترش رو آپلود کنم.. ولی خوب قول نمیدم.

پارت 1

پارت 2

پارت 3

پسورد: mohsen.srn

قبل از این که دانلود کنید باز هم بهتون اخطار میدم که کیفیت از اون چیزی که فکر میکنید بدتره... دعوام نکنید بعدش.

البته اینقدر کم حجم هست که اگه دانلود کردید و دیدید هیچی توش نیست هم خیلی ضرر نکنید.

!You’re probably better than you think you are
كاربر(ان) زير تشكر كردند: FeanoR, کوچکترین طرفدار, Michaellover

مدیران انجمن: مایکلا

Please publish modules in offcanvas position.