Loved نقد و بررسی کاور آرت های آلبوم های مایکل - DANGEROUS ALBUM COVER

26 آگوست 2011 15:26 - 26 آگوست 2011 18:42 #8614 توسط Nemesis865
مرسی حمید. اتفاقا توی پست بعدی می خواستم راجع به همین پیرمرد بگم.

جاهای مختلف در مورد این پیرمرد خوندم. یکسری معتقدن که این پیرمرد Alister Crowley هست که فردی بود که در اوایل قرن بیستم می گفت پیامبری هست تا به بشریت خبر بده که جهان داره وارد مرحله Aeon of Horus می شه. دیدگاه های شیطان پرستی و نژادپرستانه داشت. (جمجمه توی گوش رو تا حدی تأیید می کنه)

نظر دیگه ای هم که خودم باهاش موافقم اینه که این پیرمرد پی تی بارنوم هست که یکی از چهره های معروف سیرک به حساب میاد. اولا که خیلی شبیه ه - دوما ژنرال تام بند انگشتی روی سرشه. (این دو نفر با هم کار می کردن) سوما ابداع کننده ی یک سرگرمیه و خوراک مایکل ! - چهارما کل فضا سیرک ماننده و مناسب میاد که پی تی بارنوم جلوی جلو قرار گرفته باشه.

این هم عکسش با ژنرال تام بندانگشتی:

!He's Off the Wall, Thriller, Bad, Dangerous, and Invincible. But not history

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Termeh, Nasim

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

26 آگوست 2011 17:58 #8683 توسط FeanoR

این aleister crowley یا همون mr.crowley که مو نداشته

اون عکسی که حمید گذاشته فکر میکنم مشاور کجایک آمریکا که چندین دهه بوده و اسمش رو هم یادم رفته و عکسشم ندارم متاسفانه ولی فکر کنم اونه که اون زمان گندکاری رفتن به مجالس شیطان پرستی رفته بود در اومده بود و خیلی تاثیر داشت بر جامعه و یک مصاحبه هم داره و اونه دیگه فکر کنم

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

26 آگوست 2011 18:11 #8688 توسط Nemesis865
Aliester Crowley رو اگر توی گوگل سرچ کنی عکس های مو دارش رو هم میبینی.
ولی اون عکس که من گذاشتم مشاور و اینا نیست. پی تی بارنومه (P.T. Barnum) که بنیان گذار سیرک Ringling Bros. and Barnum & Bailey هست و آدم مثبتی بوده.
اما چرا توی گوش همچین آدمی جمجمه هست ؟؟

!He's Off the Wall, Thriller, Bad, Dangerous, and Invincible. But not history

26 آگوست 2011 18:20 #8691 توسط FeanoR
Aliester Crowley تا موقعی مو داشت که اینقدر پیر نبود و تو اون عکسی که تو کاور هست طرف خیلی پیر و Crowley تو این سن و نداشت

حالا من از کنار اون عکس رو دیدم یاد اون طرف افتادم آخه خیلی شبیه ش اصلا انگار کپی اونه

26 آگوست 2011 19:35 - 26 آگوست 2011 19:48 #8716 توسط Ehsan
جالبه که بعضیها کاور ارت دنجروس رو نوعی ترویج شیطان پرستی میدونن.این موضوع از علامت تک چشم و یا سگ پادشاه برداشت میشه.شاید مایکل گوشه چشمی هم به نفی این موضوع داشته.اهنگایی مثل will you be there و یا از جهاتی heal the world سندی بر این مدعاست.

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

26 آگوست 2011 19:50 - 27 آگوست 2011 10:09 #8721 توسط Hamid

این باز کردن دست ها ژست پایان دادن یک چیز هست که فقط مایکل نیست که ازش استفاده می کنه. خیلی ساده لوحانست که آدم فکر کنه با این کار طرف داره ادای عیسی رو در میاره !

این مدل اجرا در ارت سانگ کاملا فرق داره با چیزی که همه انجام می دن یا مایکل هم انجام میده . این خیلی خیلی مشخصه !
اگر فکر می کنی طرفدارهای مایکل می تونن بهتر از اون منتقد ها بررسی کنن و اونها دارن اشتباه می گن ، پس از من هم به عنوان یکی از طرفدار های بی تجربه و تازه شناس مایکل داشته باش که این دقیقا یعنی کاراکتر یک فرد کاملا روحانی .

کسی که دستهاشو باز کرده تا پیر و جوون و کودک بیان به جسمش بوسه بزنن . خوب این یعنی چی ؟!
تازه وقتی بچه ها میان بوسش کنن سرش هم جلو میاره برای اونها تا بوسش کنن !

من کاری ندارم اون فرد عیسی هست یا موسی هست یا یه روحانی ! چیزی که هست یه دست باز کردن عادی نیست ! اون هم با اون نورپردازی !

ترمه گفت مایکل این کار رو خودش تکذیب کرده باید بگم اکثر هنرمند ها و مخصوصا مخصوصا خود مایکل جکسون خدایی در سفسطه آثار هنری خودشون هستند . چون یک هنرمند در اون سطح با مصاحبه هاش و کلمات روزمره حرف نمی زنه با هنرش چیزی رو که می خواد منتقل می کنه .

مایکل خودش هم زده به کوچه علی چپ ! به همین راحتی ...
دقیقا نمودش تو آهنگ They Don't Care About Us و صحبتش در مورد یهودی هاست . که حتی بعدا حذف کردن جملاتش رو از آهنگ !
و یا مصاحبه ش با مارتین بشیر در مورد جراحی بینیشه .

و یا تصویر چشم های مایکل بالای دستگاه خلقت و با اون همه ریزه کاری تو کاور آلبوم .

من اصلا کاری با درست بودن و یا نا درستی این قضیه ندارم . در جایگاه تشخیصش هم نیستم .

اما کاملا بی انصافیه که بگیم مایکل اونجا ( ارت سانگ ) نقش بازی نمی کنه و کاراکتر یک روحانی خیلی مقدس رو به خودش نگرفته ! که اتفاقا المان های اون روحانی اکثرا المان های عیسی ست !

پیشنهاد می کنم اینبار با دقت بیشتری این اجرا رو ببینید .

خوشبختانه مایکل خیلی زود متوجه اینکار شد و کلا از این کار از اون سال به بعد دست برداشت !

من فکر می کنم این یک بازی بین مایکل و گروه خاص بود ! یک نمایش قدرت !

( حق با شماست این موضوع می تونه کاملا در یک تاپیک مفصل بحث بشه )

:mjj:

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam, Nikolay

26 آگوست 2011 21:32 #8732 توسط Nasim
یک نقد حرفه ای و عادلانه مطمئنا با نگاهی بی غرض به موضوع نگاه میکنه ! نمیدونم چرا همش با نگاه منفی به این موضوعات میپردازیم ! من اگر می خواستم نگاهم منفی باشه هیچ وقت نمیتونستم طرفدار مایکل بشم چون وقتی از بیرون بهش نگاه میکنیم هیچ چیزی به نفعش نیست !
اولا که فکر میکنم تصویر چشم های مایکل اصلا ربطی به مسیح بودن یا نبودن نداره ! مسیح اصلا بور بوده این چشم و ابرو و طره ئ مشکی مایکل چه ربطی به مسیح داره !!!!!!!!!
در ثانی فرضا که مایکل میخواسته " مسیح " باشه ! کجای این قضیه بده ؟ مسیح یعنی همه خوبی و پاکی و معصومیت ! چرا کسی نباید بخواد این باشه ؟! اگر هم چیزی بوده تقلیدی بوده شاید بر همین مبنا نه اینکه مایکل میخواسته به دنیا بگه که مسیحه ! فکر نمیکنم این قصد رو داشته که از خودش یک مسیح " دروغین " بسازه مثل خیلی های دیگه !!! جالبه که جدیدا همه توی آهنگهاشون ادعای نجات و شفای جهان رو دارند ولی این وصله ها فقط به مایکل می چسبید ! در ضمن راهی که مایکل از اول پیش گرفته بود بنظر نمیرسید که به روحانی یا مسیح بودن ختم بشه !

دیگران ( منتقدان یا هر چیزی که اسمشون هست ) به این دلیل صلاحیت پایینتری - نه هیچ صلاحیتی - برای نقد مایکل دارند که اونها-خواه ناخواه- خیلی کمتر با مایکل و شرایطش آشنایی دارند ؛ اونها دارند به این قضایا از بیرون نگاه می کنند و هوادارن در درونش قرار دارند .با این وضعیت شاید نقد هواداران زیاد بی طرفانه نباشه ولی قبول کنیم نقد خیلی از اونها هم خیلی منصفانه و بدون غرض نیست ! اگر قرار باشه شخصیت مایکل رو سفسطه گر و کسی بدونیم که از زیر مسئولیت رفتار و کردارش فرار میکنه پس باید به خیلی چیزها شک کنیم !

به نظرتون قرینه ها به هم ربطی دارند ؟! مثلا قرینه ئ اون "تک چشم " علامت دزدان دریاییه !
پاین ستونهایی که به شکل زن وجود دارند یک علامت صلح و یک عدد دستکش و چیزی شبیه خورشید هست که درست نمیبینم علامت چیه ولی یکی از ستونها انگار علامتی نداره !

My life is dedicated to LOVING HIM
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Nemesis865, کوچکترین طرفدار

27 آگوست 2011 10:12 #8784 توسط Hamid
متاسفانه احساس می کنم که این جمع هنوز به درجه نقد و صحبت نزدیک هم نشده ! چشم ها باز نیستند ... صحبت بی فایده ست !

نسیم جان ممنون از نوشته هات . اما متوجه نشدم روی سخنت با کی بود ؟ چون هیچکس به بدی یا خوبی این مسئله کاری نداشت .

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

27 آگوست 2011 11:50 #8810 توسط Nasim
درود

همیشه رسیدن به یک جامعه ایده آل برای بحث خیلی سخته !
حمید جان روی صحبتم با شخص خاصی نبود ! بعد از خوندن همه نظرات برای هر کدام که نظری داشتم گفتم !
در ضمن فکر میکنم اگر یک بار دیگه دقت کنید می بینید که دقیقا همه می خواهند درباره خوب یا بد بودن این موضوع صحبت کنند ! چون احتمالا با نشانه هایی که خود شما به عنوان "فرضیه" مطرح کردید این رفتار در نظر همه خوب نیست ! با این حال خیلی خوب میشه اگر به این بحث اینجا پایان بدیم ! فعلا توی این بحث زیاد مهم نیست که چه کسی مسیح بوده !!!
تنها سوال من از شما این بود که چشم های مایکل چطور میتونه به مسیح بودن ربط پیدا کنه؟! من متوجه این قسمت نمیشم ! من مسیح رو همونطور تصور میکنم که توی تابلوی "شام آخر" به تصویر کشیده شده ... تا حالا هم چیزی راجع به چشم های مسیح نشنیدم ! شاید اگر یک عصا دستش بود میگفتیم میخواسته "موسی" باشه ! یا توی شمایل پادشاه میخواد خودش رو جای پادشاه "سرزمین مقدس " که سلیمان باشه جا بزنه ! ولی درمورد مسیح نمیدونم !
البته اطلاعات زیادی هم درباره اینکه مایکل توی مذهب خودش چجوری به مسیح اعتقاد داره ندارم . ولی میدونم که در کل توی مسیحیت مسیح یک پیامبر یا چیزی شبیه به اون نیست ! مسیح "کلام خداوند" هست !که به شکل یک انسان متجلی شده و ...

My life is dedicated to LOVING HIM

27 آگوست 2011 12:16 #8816 توسط Hamid
نسیم جان جواب سوالت جمله آخریه که خودت نوشتی .
من در مورد اینکه مایکل نمایشی از مسیح ارایه داده یا نه کلا نظر خاصی به شخصه ندارم فقط این سوال رو مطرح کردم تا دیگران در موردش نظر بدن .

اما در مورد سوالت که اون تصویر چه ربطی می تونه داشته باشه ، با توجه به نقل قول جمله آخر خودت باید بگم که در دین مسیحیت ، مسیح رو خود خدا می دونن که در لباس جسم انسانی بین مردم زندگی می کنه .
تصویر دستگاه خلقت دنجورس ،چشم های مایکل رو در بالای دستگاه خلقت به جای خدایی که داره به همه چیز نظاره می کنه نشون می ده . این می تونه به معنی همون تجلی انسانیت در کلام و نفس خدا باشه . و تجلی انسانیت در نفس الهی در دین مسیحیت یعنی عیسی . ( حتما نباید چشم ها آبی یا موها روشن باشن . این یه اثر هنری با کلی مفاهیم و اشاره هاست )
امیدوارم حالا منظور اون جمله من رو متوجه شده باشی .

خیلی از نماد هایی هم که تو این کاور هست نشانگر کل انسانیته ( از تاریخ گرفته تا داستان ها و شخصیت های مختلف بین انسان ها ! و حتی درونیات انسان ها در قالب حیوون ها )

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Nasim

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.