× به گفتگوی مایکلی خوش آمدید

زمان سرانجام فرا رسید
برای یک گردهمایی
برای آشنایی بیشتر
و برای ارزش نهادن به میراث مایکل جکسون

سؤال معرفی مایکل

21 آگوست 2012 16:51 - 22 آگوست 2012 07:53 #27992 توسط Nikolay

Mohsen.srn نوشته:

Nikolay نوشته: الان دقیقا فرهنگ مردم ایران چه فرقی کرده نسبت به قبل ؟! چه پیشرفتی کرده ؟

Mohsen.srn نوشته: اگه ما باجی رو که به چین و روسیه میدیم به آمریکا میدادیم...

اگه ما 8 سال با عراق نمی جنگیدیم...

اگه انرژی جوانان و نوجوانان مملکت بجای اینکه صرف س|ک/س بشه صرف علم و سازندگی میشد...

اگه برای رسیدن به هدف به هر ابزاری چنگ نمی انداختیم...

اگه برای رسیدن به ابزار، از هدفمون فرسنگها دور نمی شدیم...

اگه ریشه هامون رو هرس نمی کردیم...

اگه حد خودمون رو می دونستیم...

اگه...

شما فکر میکنین آمریکا بهتر از روسیه و چینه ؟!

قطعاً آمریکا بهتر از روسیه و چین هستش. روسیه خیلی خیلی کثیف تر از اون چیزیه که فکر میکنی.
اصولاًاگه بخوایم در مورد روسیه و خیانتهاش به باصطلاح متحدانش صحبت کنیم باید یه "فروم" جدا رو بهش اختصاص بدیم.
گشتم چند تا لینک به مططالبی در مورد روسیه از آدم های موجه پیدا کنم، تا دیگه نخوام زیاد کامنت رو کش بدم فعلاً این رو پیدا کردم.

فقط یه نگاه بکن به رفتار روسیه در قبال متحدش سوریه و ببین که به چه فلاکتی انداختتشون. بعد مقایسش بکن با رفتار آمریکا با متحدانی مثل ایران و مصر. فکر میکنی محمدرضا پهلوی و یا مبارک نمی تونستند حمام خون راه بندازند؟!
آینده ی ایران رو هم در الان سوریه میتونی ببینی.

اصولاً روسیه می خواد بدون اینکه هزینه ی متحدانش کنه بیشترین منفعت رو ازشون ببره.
ولی جالبه بدونی که آمریکا حتی به جنبش فتح هم سالانه میلیونها دلار کمک مالی میکنه.
مصر و افغانستان و پاکستان و... همه و همه کشورهایی هستند که آمریکا حاضره با تامین حداقل منافعش سالانه میلیون ها دلار کمک مالی بهشون کنه. این لیست کامل کشورهایی که آمریکا بهشون کمک مالی می کنه.

البته منظورم این نیست که آمریکایی ها فرشته هستند یا مثلا چیزی شبیه به اون. اونها فقط و فقط و "بدرستی" دنبال منافع خودشون هستند.
فقط حرف من اینه که از زمان سلسله قاجار به بعد وضعیت دنیا به شکلی در اومده که هیچ کشوری نمیتونه مستقل باشه. یا باید به شرق باج بده و یا به غرب.
همه ی شواهد و قرائن و تجربیات هم نشون می ده که غرب متحد بهتری برای ماست (در مقایسه با شرق)

از سلسله قاجار به بعد هم تمام مشکلات ما در انتخاب درست متحد بوده. قاجار بارها و بارها در انتخاب متحد و بستن قرارداد اشتباه کرد. بعد نوبت به پهلوی رسید. و در نهایت شیب این اشتباهات در ج.ا.ا شدت بی سابقه ای پیدا کرد.

و در نهایت اینکه اینقدر هم به قاجارها نمیشه ایراد گرفت، قاجارها در بد شرایطی به ایران مسلط شدند. انقدر در اون زمان از چپ و راست، شرق و غرب به ایران خیانت شد که بعید میدونم هیچ سلسله ی دیگه ای هم میتونست از پس مشکلات بر بیاد.(البته من اصلا قصد تطهیر پادشاهان فاسد قجر رو ندارم فقط میگم در بستر تاریخ و شرایط اون موقع باید به موضوع نگاه کرد.) خوبه که بیاد بیارید که مصدق هم از اشراف زادگان قجر بود.

و مطلب دیگه اینکه عامل عقب افتادگی ایران در طول این 30 سال همون هایی که گفتم.(و احتمالاً چندتای دیگه)

آره در بعضی موارد بهتره ولی بنظرم همشون مثله همن. کلا بنظرم اختلافات کمونیست ها (چین) و کمونیست سابق (روسیه) با آمریکا و غرب مشکوکه.
در اینکه روسیه خائن هست هیچ شکی وجود نداره. البته این ها به ایران فقط خیانت نکردند. روسیه در تاریخ خودش بعضی مواقع به خودش هم رحم نکرده.

درسته منم قبول دارم غرب متحد بهتریه ، اما بنظر من نباید به متحد ها تکیه کرد. بعضی وقتی هر چقدر هم در پیدا کردن متحد دقت بشه باز هم ممکنه اون متحد ها ضرر بزنند مثل متحد های رایش آلمان (رایش سوم).

دکتر مصدق اشراف زاده بود ، اما بنظر من خیلی با قدرت و میهن دوست بود.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Mohsen.srn

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

21 آگوست 2012 16:55 #27993 توسط Hamid
به تاپیک برگردید!

Keep The Faith

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: مایکلا

Please publish modules in offcanvas position.