سؤال Michael Jackson: The FUTURE ?l

11 جون 2011 04:49 #2504 توسط FeanoR
جالبه,نکته جالبی بود حمید جان:)

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

11 جون 2011 06:02 - 22 آوریل 2012 03:54 #2508 توسط Nasim
فرضیه :
مایکل برخی حرفها رو چندیدن بار توی چند تا آهنگ مختلفش تکرار میکنه !من اول فکر میکردم شاید تکرار این حرفها (حرفهایی که در ادامه میاد ) اتفاقیه ! ولی پس از رفتن مایکل هر چی بیشتر بهشون فکر میکنم احساس میکنم مایکل میخواست حرفی رو به ما بزنه که ما دیر فهمیدیم و توی زمان خودش اونطور که باید درکش نکردیم ! من برای قسمتهای آهنگ Xscape نمونه هایی از آهنگهای دیگه آوردم ! البته شاید خیلی ها رو هم جا انداخته باشم ! فقط چیزایی رو نوشتم که اون لحظه به ذهنم اومد !
Everywhere I turn, no matter where I look
The systems in control, it's all ran by the book
(They thought they really had control of me
He really thought he really had
Control of me
He really thought he really had
They thought they really could control me)
مایکل روی کنترل تاکیید میکنه ! اینکه جهان در کنترله یا اینکه خودش هم در کنترله ! توی آهنگ This time around به نوعی مبارزه طلبی دست میزنه و تاکید میکنه که شما (هرکسی که هستند ) هیچ کنترلی روی من ندارید و نمیتونید هم داشته باشید ! فقط فکر میکنید که دارید و فقط آرزوش رو دارید ! فکر میکنم مشخصه داره درباره چه کسانی حرف میزنه ! کسانی که سعی دارن از محبوبیت و شهرت و موفقیت ستاره ها به نفع اهداف و مصالح خودشون بهره برداری کنن ! ولی مایکل مطمئنه که اونها هرگز موفق نمیشن !
Somebody's out)
Somebody's out to use me
They really want to use me
And then falsely accuse me
This time around
They'll take it like spit
'Cause you really can't control me)
[/color]
همینها رو توی این قسمت آهنگ هم میگه ! اینکه کسانی میخوان ازش استفاده کنن و بعدش به ناحق متهمش کنن ! ولی هرگز نمیتونن ...
I've got to get away so I can clear my mind,
Xscape is what I need,
Away from electric eyes
(Reaching out to touch a stranger
Electric eyes are everywhere)
[/color]مایکل روی چشمهای الکترونیکی حساس بوده ! از آلبوم Thriller توی فکرش بوده ! باز هم به همون معنای اول و کنترل برمیگرده ! مایکل دنبال یک Privacy واقعیه !چیزی که ازش دریغ میشه ...
No matter where I am, I see my face around
(Everybody wanting a piece of Michael Jackson)
نداشتن privacy واقعی و اینکه همه جا دارن ظاهرا درموردش حرف میزنن و عکسهاش همه جا پخشه و جایی نیست که کسی اونو نشناسه ! همه یک قسمت از مایکل جکسون رو میخوان ! این رو خودش خیلی خوب توصیف کرده !

They then ask on my name, and push from town to town
(What do you want from me?
What do you want from me?
Tired of you haunting me, yeah yeah
You're aiming just for me
You are disgustin' me
You got blood lust for me
But too bad, too bad)
[/color]
این جمله تصویر یک برده یا اسیر رو همیشه توی ذهنم میاره ! مثل اینکه مایکل میگه شما میخواهید من توی کنترل شما باشم تا منو به صورت یک برده یا اسیر از این شهر به اون شهر بکشونید و از شهرت و محبوبیتم استفاده کنید درحالیکه خودم اختیاری ندارم و اسیر شما هستم !
Don't have a place to run, but there's no need to hide,
(Tell me are you the ghost of jealousy)
(I'm tired of being abused
You know you're scaring me too
I see the evil is you)
جایی برای فرار وجود نداره ! با اینحال نیازی هم به پنهان شدن نیست ؟! این یک تناقض آشکاره ! پس مایکل به چی فکر میکرده ؟ وقتی خودش میگه جایی برای فرار وجود نداره با وجود ارواح فضولی که همه جا دنبالش هستند و همه جا یافت میشن ! وقتی اون از اینکه مورد سوءاستفاده قرار بگیره خسته است و افرادی و چیزهایی وجود دارن که مثل یک هیولا اونو میترسونن ... اگر میخواد فرار کنه چرا میگه نیازی به پنهان شدن نیست ؟!
I've got to, find a place,
So I won't hide away

Xscape, got to get away from a system lose in the world today
(The whole system sucks )
(Nation To Nation
All The World
Must Come Together
Face The Problems
That We See
Then Maybe Somehow We Can Work It Out)
مایکل فکر میکنه کل سیستم جهان (!) ویرانه ! یا منظورش از جهان فقط کلی گوییه یا اینکه واقعا این حس رو (یا حقیقت ) رو راجع به جهان داشته ! اما توی آهنگ های دیگه اش وقتی همه رو دعوت به تغییر میکنه معلومه که ملتها و مردم رو توی این ماجرا مقصر نمیدونه فقط ناآگاه و بازیچه میدونه ! این رو مستقیم توی آهنگ " Jam" میگه !
Xscape, the pressure that I face from relationships that's gone away
(Just stop pressurin’ me)
فشاری روش بوده برای انجام دادن یا ندادن کاری ؟!!!!!!!!!!
Xscape, the man with the pen that writes the lies that hassle this man
(Beat me, hate me
You can never break me)
( You'll never break me, 'cause I'm unbreakable)
( But with your pen you torture men)
این قسمت همونیه که توی آهنگ Tabloid Junkies هم میگه ! از تاثیر قلم و مطبوعات میگه ! با اینحال بنظرم خودش این رو هم میگه که شما میتونید هر کاری کنید برای شکستن و افتادن و حتی کشتن من ! من نخواهم شکست چرا که شکست ناپذیرم !
Xscape, I do what I wanna cause I gotta face nobody but me

این جمله هم واقعا تاثیرگذاره ! یعنی واقعا قضیه اینقدر جدی بوده که مایکل میخواسته اینطوری ازش فرار کنه یا اینکه این فقط یک جمله ئ زیبا برای ترانه است ؟!

Sometimes I feel like
I've gotta get away

I tried to share my life with someone I could love
But games and money is all she ever thought of
How could that be my fault when she gambled and lost?
I'm tired of silly games,
It's time to make a change
راجع به این قسمت نظری نمیدم ! یعنی واقعا منظور مستقیمی داشته ؟!!! در اینصورت واقعا باید متاسف بود ...

Why is it I can't do whatever I want to?
Went in my personal life and I don't live for you
So don't you try to tell me what is right for me
You be concerned about you,
I can do what I want to
داره اینها رو به کی میگه ؟! این قسمت ایهام داره . هم میتونه به قسمت قبلی خودش برگرده که داره احتمالا یک ( یا چند تا ) خانم رو مخاطب قرار میده و میگه لازم نیست نگران من باشی ! نگران خودت باش ! یا اینکه داره در مورد همونایی حرف میزنه که میخوان کنترلش کنن و ازش سوءاستفاده کنن ! باز هم انگار دنبال Privacy خودشه که میگه چرا نباید بتونم کاری رو میخوام انجام بدم ؟ وقتی نمیخوام برای تو زندگی کنم ! و نمیخواد کسی براش تصمیم گیری کنه و در نهایت کنترلش کنه ...
We're talkin' danger
در آخر به نظرم اومد He’s talking danger ... حرفهایی رو زد که شاید نباید میزد ولی طاقتش تموم شده بود برای نگفتن اینها و توی سینه نگه داشتنشون ! میخواست بگه و فریاد بزنه و بقیه بدونن و درک کنن ... شایدم دلیل عصبانیتش از لو رفتن آهنگ این بود که بعدش پشیمون شد چرا اینها رو گفته !

When I go, this problem world won't bother me no more

کجــــــــــا ؟؟؟
اون میخواسته کجا بره که دیگر هیچ چیزی آزارش نده ؟ ... میخواسته به کجا فرار کنه وقتی جایی برای رفتن نداشته ؟! چطور نیازی به پنهان شدن نبوده ؟! اون داشته می مرده ؟!چرا اینطور به مرگ خودش فکر میکرده ؟ چی داشته اونو میکشته ؟ کی میخواسته بکشتش ؟!چطور اینقدر راحت در موردش حرف میزنه ؟ یعنی واقعا میخواست بایسته تا اونها بکشنش ؟!
حالا که بیشتر به Invincible گوش میدم و فکر میکنم غم عجیب و سنگینی رو که از ابتدا توش بود بهتر درک میکنم !
ابتدای اون مایکل حرف آخر رو میزنه ! Unbreakable

Invincible شاید آلبوم آخرش بوده ! چرا برای برگشتن به موسیقی یک تور رو انتخاب کرد نه یک آلبوم جدید رو ؟! با اینحال این فرضیه هم هنوز منتفی نیست که شاید دوره ای قصد داشته این آلبوم رو بیرون بده و بعد پشیمون شده ... و بعد هم به فکر تور افتاده ! شایدم این آلبوم رو اصلا آماده کرده باشه برای بعد ... برای FUTURE ...

My life is dedicated to LOVING HIM
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Farnaz, شايان, farzam, niloofar

11 جون 2011 10:35 #2592 توسط Jasmine Jackson-mjforever
:o :o :o
نسیم جان فکر کنم شما دکترای اهنگ شناسی داشته باشی
حق با توئه دوست عزیز

mj for ever....

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

11 جون 2011 11:21 - 22 آوریل 2012 03:57 #2608 توسط Nasim
نه ندارم یاسمن جان !
لطف داری ...

11 جون 2011 11:22 #2610 توسط FeanoR
دکترای نقد و تحلیل آهنگ داره نسیم:)

11 جون 2011 11:48 #2617 توسط Nasim
شما هم لطف داری وحید جان ! اونم ندارم :D

11 جون 2011 12:22 #2629 توسط FeanoR
پس بهت افتخاری میدن مطمئن باش:)

11 جون 2011 15:05 #2667 توسط Hamid

با توجه به واکنش مایکل زمان لو رفتن، اگر جعل مرگ در کار بوده، قرار بوده این اتفاق زمان Invincible بیافته؟!؟!

معمولا یک آهنگ که در حال ساخته برای سالهای آتی داره آماده می شه نه همون سال .
ورژنی که از Xscape موجوده یه ورژن دمو و در حال ساخته .

لطفا به بک ووکال های آخر آهنگ هم دقت کنید !

Keep The Faith

12 جون 2011 15:05 #2748 توسط Jasmine Jackson-mjforever
xscape کلا اهنگ پیچیده ایه
هم مدل لو رفتنش هم معنیش و همه چیزش
واقعا برام سواله که چرا مایکل این اهنگ رو انتشار نداده (tabloid junkie هم از نظر ساختار شبیه xscape بوده اما چرا متشر شده؟)
گر چهtabloid junkie اشاره ی خاصی به موضوعات شخصی مایکل نداره اما xscape غیر مستقیم هم اشاره داره

mj for ever....

12 جون 2011 19:43 #2765 توسط e r o s
مرسی نسیم بابت نقد زیبات.
حمید جان می‌تونی متن بک وکال‌ها رو بذاری؟

This is BREAKING NEWS

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.