سؤال فیلم:غرور و تعصب

02 جولای 2012 10:23 #25730 توسط Michaellover
غرور و تعصب (به انگلیسی: Pride & Prejudice) به کارگردانی جو رایت برگرفته از کتاب بسیار مشهور غرور و تعصب از نویسندهٔ انگلیسی، جین آستن است.

کیرا نایتلی بازیگر انگلیسی تبار هالیوود برای بازی در این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده‌است.

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

سال ۱۷۹۷، انگلستان. قبل از مرگ آقای بنت، همسرش کوشیده تا پنج دخترش- جین، الیزابت، مری، لیدیا و کیتی- را برای یافتن شوهری مناسب آماده کند. چون این کار را تنها راه دستیابی یک زن به رفاه و آسایش می‌داند.

زمانی که سر و کله جوان ثروتمند و خوش سیمایی به نام بینگلی و دوستش آقای دارسی در همسایگی آنها پیدا می‌شود، خانواده بنت سخت دچار هیجان می‌شود. به زودی جین با آقای بینگلی دوست می‌شود و به نظر می‌رسد که الیزابت نیز به آقای دارسی بی توجه نیست. اما رفتار آقای دارسی خودپسند الیزابت هوشمند را که در سایه پرورش پدری دختری باشهامت و خودگردان بار آمده، خوش نمی‌آید. از این رو به زودی کشمکش و درگیری زبانی میان آنان آغاز می‌شود.

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

شایان توجه آنکه شخصیت دارسی در این فیلم بیشتر کمرو و رومانتیک است. زبان آدمهای داستان بیشتر امروزی است. خانم بنت زنی خردمند، هوشمند و تقنن گراست. آقای بنت کشت کار آقازاده ای است، ساده و روان سخن می گوید و از اشاره‌های ریشخندآمیز در سخنانش هیچ نشانی نمی توان یافت. تاکید فیلم بیشتر بر احساسات عاشقانه زوجهاست تا بر درگیری آنها بر سر خودخواهی یکی و پیش داوری‌های ناخواسته و ناروای دیگری که دست آخر سبب آزار و دلخوری دیگران می شود.

"...Before You start Pointing Fingers Make Sure Your Hands Are Clean"
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, farzam, mahan, aisan

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

02 جولای 2012 11:04 #25731 توسط aisan
من رومانشو داشتم به انگلیسی, تقریبا نصفه موند, فک کنم فیلمشو ببینم سنگینترم :burla:
داستان های جین آستن تقریبا همه یه فرمن
یه کتاب دیگه هم ازش داشتم ( Emma) البته این رومان اصلیش نبود, اونم فقط صفحه ی اولشو فقط خوندم :rdbk:

when you have faith in yourself you dont need others to believe in you

03 جولای 2012 06:51 #25749 توسط شاپرک
فیلم خوبی ست و به دیدنش می ارزه. خانم بنت زنی خردمند و هوشمند؟؟ نه بابا اون کاراکتر یه شخص احمق و بسیار سطحی و بی فرهنگ هست که برای اون خوشبختی دخترهاش خلاصه میشه تو یافتن یه همسر پولدار به هر قیمتی! و البته تحقیر شدن خودش و خانواده اش براش کاملا بی اهمیته.

شب که می شود
خورشید چشمانت را پرواز بده
تا مرگ پروانه به تاخیر بیفتد......

07 جولای 2012 10:00 #25862 توسط mahan
فیلم بسیار قشنگیه و بازی کیرا نایتلی در این فیلم بسیار زیباست و واقعا شایسته نامزدی اسکار بوده . . . ولی من درکل در فیلم های کیرا نایتلی فیلم Atonement رو از بقیه بیشتر دوست دارم . . . سکانس های بسیار نابی داره . . .
خلاصه که کلا بازیگر خوبیه!! :good: :D
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Michaellover

مدیران انجمن: شايان

Please publish modules in offcanvas position.