سؤال آکادمی اسکار 2012

27 فوریه 2012 10:10 - 27 فوریه 2012 10:12 #21651 توسط Nasim
و اسکار 84 (2012)[/size] ساعتی پیش به پایان رسید !

بهترین فیلم سال :
طبق معمول فیلم فرانسوی The Artist - استحقاقش رو داشت که بفتا و گلدن گلوب و اسکار رو درو کنه !

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
Jean Dujardin برای فیلم The Artist - بفتا و گلدن گلوب را هم برد ایشون . امسال در قیاس با نامزدهای دیگر مثل جرج کلونی و برد پیت و گری اولدمن عزیز فاصله ئ زیادی داشت .

بهترین بازیگر نقش اول خانم :
خانم Meryl Streep برای فیلم The Iron Lady - ایشون توی این فیلم نقش نخست وزیر قدرتمند انگلستان خانم مارگارت تاچر رو بازی می کنند . جالب بود این جایزه رو کالین فرث که سال پیش برای بازی در نقش پادشاه بریتانیا اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد رو گرفته بود به خانم استریپ داد .

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Christopher Plummer برای فیلم Beginners - برای بفتا هم این جایزه به ایشون تعلق گرفت ! هر چند من خیلی دوست داشتم کنت برانا جایزه رو بگیره!

بهترین بازیگر نقش مکمل خانم :
Octavia Spencer برای فیلم The Help - خیلی خیلی مستحق بود و خیلی براش خوشحالم !

بهترین دستاورد در کارگردانی :
Michel Hazanavicius برای فیلم The Artist - باز هم طبق معمول و مثل بفتا .

بهترین فیلمنامه اورجینال :
Woody Allen برای فیلم Midnight in Paris - فیلم جدایی نادر از سیمین در این بخش هم کاندید بود که نتونست رقابت کنه اما بهرحال همین اندازه اش و قرار گرفتن کنار وودی آلن و فیلم The Artist خودش افتخار بزرگیه .

بهترین فیلمنامه غیر اورجینال :
Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash برای فیلم The Descendants

بهترین فیلم انیمیشن سال :
Gore Verbinski بدون هیچ شکی برای Rango عزیز - هر چند وربینسکی از جانی دپ تشکر کرد ولی حیف که خودش نبود !
البته نامزدهای دیگر هم درخور بودند ؛ گربه چکمه پوش و پاندای کونگفو کار2 به خصوص اما از نظر خیلی از معیارهای فیلم سازی رنگو خیلی جلو بود .

بهترین فیلم خارجی سال :
و سرانجام " جدایی نادر از سیمین " که شب پیش از اسکار هم جایزه فیلم فرانسه رو دریافت کرد . جملات اصغر فرهادی خیلی زیبا بود و قسمت جالب چهره های بازیگران و کارگردان های خارجی در طول صحبت های فرهادی بود . اولین حسی که به من داد این بود کسی نمیدونه ایرانی بودن چه حسی داره !

بهترین دستاورد تصویربرداری :
فیلم Hugo

بهترین دستاورد تدوین :
فیلم The Girl with the Dragon Tattoo

بهترین دستاورد کارگردانی هنری :
فیلم Hugo

بهترین دستاورد طراحی لباس :
فیلم The Artist

بهترین دستاورد گریم :
The Iron Lady

بهترین موسیقی اورجینال در دو بخش :
Ludovic Bource برای فیلم The Artist موسیقی بی کلام (متن)
Bret McKenzie برای فیلم The Muppets موسیقی با کلام !!! - در این بخش سیدا گرت همراه 2 نفر دیگر برای موسیقی فیلم Rio کاندید بود که برنده نشد ! من آهنگ Muppetes رو نشنیدم ولی آهنگ فیلم Rio خیلی قشنگ بود . به نظرم یکم اجحاف شد !

بهترین تنظیم صدا :
فیلم Hugo

بهترین صداگذاری :
فیلم Hugo

بهترین جلوه های ویژه :
فیلم Hugo

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن :
فیلم The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

بهترین فیلم کوتاه :
فیلم The Shore

فیلم The Artist و Hugo بیشترین جوایز رو بردند . هر چند اسکورسیزی خودش جایزه ای نبرد اما برای فیلمش خیلی خوب شد ! البته ارزشش رو هم داره Hugo . یکی از بهترین هاست .

آهنگی هم برای بزرگداشت کسانی که سال پیش از دست رفتند خوانده شد و تصاویر خیلی ها پخش شد . به یاد سیدنی لومت و ویتنی هیوستون و البته ایزابت تیلور ، به نظرم این یادبود از طرف اسکار برای الیزابت کافی نبود .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Michaellover

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

27 فوریه 2012 11:32 #21653 توسط Michaellover
جدایی نادر از سیمین برد :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :hah: :hah: :hah: :hah: :clp2: :clp2: :clp2: :clp: :clp: :clp: :clp:

"...Before You start Pointing Fingers Make Sure Your Hands Are Clean"

27 فوریه 2012 12:35 #21654 توسط mohammad
من مراسم رو دیدم نمیدونم چرا مثه همیشه نبود یه احساس خاصی داشتم
به هر حال جدایی نادر از سیمین میتونست بهترین جایزه ی فیلم نامه رو بگیره من Midnight in Paris رو دیدم ارزش جایزه رو نداشت ولی به هر حال همین یه دونه هم خیلی موفقیت بزرگیه
دست خودش و همه ی دست اندر کار هاش هم درد نکنه
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Michaellover

27 فوریه 2012 13:33 #21664 توسط aisan
:jump: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: :clp2: من فکر نمی کردم از بردن جدایی نادر از سیمین خوشحال شم ولی واقعا بعد از این که هم گلدن گلوب و هم اسکارو برد خیلی خیلی خوشحال بودم این اولین باری بود که احساس کردم به ایرانی بودن افتخار میکنم. کلا ادمی نیستم که علاقه یا تعصب نسبت به کشور و فوم و نژادو از این جور حرفا داشته باشم ولی این بار حس خیلی خیلی خوبی داشتم. :jump: :clp: :clp: :clp: :clp:
این اولین اسکار بود. به امید این که همین طوری ادانه پیدا کنه
من که خیلی خوشحالم :d/ :d/ :d/ :d/ :d/

when you have faith in yourself you dont need others to believe in you

27 فوریه 2012 13:56 #21666 توسط شايان
علاوه بر پیروزی افتخار آمیز فیلم جدایی نادر از سیمین خیلی از بردن جازه بهترین انیمیشن توسط رنگو خوشحال شدم!!!!

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

27 فوریه 2012 13:59 #21667 توسط aisan
بیشتر از این که از بردنمون خوشحال شم از صحبت های اصغر فرهادی خوشحال شدم. :daydreaming

when you have faith in yourself you dont need others to believe in you

27 فوریه 2012 15:41 - 27 فوریه 2012 15:42 #21678 توسط Hamid

کلا ادمی نیستم که علاقه یا تعصب نسبت به کشور و فوم و نژادو از این جور حرفا داشته باشم ولی این بار حس خیلی خیلی خوبی داشتم.
این اولین اسکار بود. به امید این که همین طوری ادانه پیدا کنه
من که خیلی خوشحالم

چون کمتر موقعیتی برای افتخار به وجود اومده .
اینجور مواقع راحتتر می تونی طمع شیرین میهن رو حس کنی و یکم به بقیه نقطه های دنیا نزدیک بشی

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Michaellover

27 فوریه 2012 16:02 #21682 توسط Nasim

mhmj نوشته: من مراسم رو دیدم نمیدونم چرا مثه همیشه نبود یه احساس خاصی داشتم
به هر حال جدایی نادر از سیمین میتونست بهترین جایزه ی فیلم نامه رو بگیره من Midnight in Paris رو دیدم ارزش جایزه رو نداشت ولی به هر حال همین یه دونه هم خیلی موفقیت بزرگیه
دست خودش و همه ی دست اندر کار هاش هم درد نکنه

چیزی که توی فیلم می بینیم با فیلمنامه فرق داره . "نیمه شب در پاریس " برای فیلمنامه غیراقتباسی (اورجینال) جایزه برد ، خوب بودن یک فیلمنامه دلیلی بر فوق العاده بودن فیلم نیست . ماجراش یکم فرق داره ، تخصصی تر از اینه که با دیدن فیلم تنها به نظر بیاد .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: mohammad

28 فوریه 2012 11:04 - 28 فوریه 2012 11:19 #21691 توسط mohammad
سایت the vancouver sun بدترین(زشت ترین) لباسی که هنرمندان در مراسم فرش قرمز اسکار به تن می کنند رو انتخاب کرد که لیلا حاتمی شناخته شد.
این سایت معروفی هست و در جریان خود مراسم به این سایت گویا اشاره ای شده.

البته از نظر من خیلی هم قشنگ بوده و چون پایان فیلم خوش تموم شد اینجا هم به این مسعله میخورد
[img]https://https://www.up.vatandownload.com/images/338tmh58hb7quc0yiuu.jpg

28 فوریه 2012 11:06 #21692 توسط mohammad
سامی یوسف خواننده مشهور و مسلمان ایرانی الاصل در صفحه رسمی فیس بوکش در واکنش به دریافت جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی نوشت:

I can't help but express how very proud I am of IRAN for this monumental and great honour -- on receiving the Oscars 2012 award for Best Foreign Language film "A Separation"! Well done -- you never cease to amaze! Praying for Iran, her beautiful people and the entire region as a whole!

نمی توانم بگویم بخاطر این افتخار بزرگ و بیاد ماندنی -دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار 2012 -چقدر افتخار می کنم که ایرانی هستم . برای ایران و مردمان مهربانش در تمام نقاطش دعا می کنم

مدیران انجمن: شايان

Please publish modules in offcanvas position.