سؤال فیلم ارواح مایکل جکسون

28 نوامبر 2011 11:21 - 28 نوامبر 2011 11:28 #15968 توسط Hamid
خیلی ممنون علی جان .
راستش حتی یک درصد هم در مورد فیلم گوست به خودم فکر نمی کنم . اتفاقا برعکس شاید فیلم باعث تخریب من هم بشه چون چه فوق العاده باشه چه خیلی ضعیف ، همیشه فرصت طلب ها و البته متعصب ها وجود دارن و چه چیز بهتر از تخریب من از طریق مقایسه با مایکل جکسون فوق حرفه ای !

داستان گوست و دوبله اون دلایل مهم تری از وجود صدای من تو فیلم داره برام .
نه الان بلکه 10 سال پیش هم من یک دوبله آماتور از گوست درست کرده بودم .
شناسوندن این فیلم به فارسی زبون ها برای من یعنی ادای دینی همیشگی به مایکل جکسون .

تاثیر این فیلم در مسیر زندگی من ، از تاثیر هر تصویر ویدئویی دیگه در جهان بیشتر بوده ، چون دقیقا این فیلم من رو از یک دوستدار و طرفدار مایکل به یک محقق و پیرو مایکل تبدیل کرد .
همیشه آرزو می کردم روزی که توانشو داشتم و روزی که تو مسیر صدا و تصویر قرار می گیرم این کار رو برای مایکل انجام بدم .

همونطور که توضیح داده بودم قبلا در ابتدا اصلا قرار بود شخص دیگه ای دوبله مایکل رو به عهده بگیره ، برای من هم از خیلی جهات بهتر بود . ( بذارید بگم کی : شاید کارتون Nemo اون ماهی ها رو دیده باشید ، نقش اول اون کارتون یعنی گوینده خود نمو ) اما سرنوشت این شد که شد تا من وارد بشم ! بعد از سپری شدن این اتفاقات حس کردم مایکل یقه منو دو دستی گرفته و بهم می گه " از چی می خواستی فرار کنی ؟ از کی می ترسی ؟ این کار رو باید خودت انجام می دادی ! "

صدا جای صدای مایکل جکسون و فیلم مایکل جکسونه ! می دونید این یعنی چی ؟ یعنی اتفاقی که شاید در کمترین نقطه از دنیا بتونه راحت اتفاق بیوفته ... بدون شک اگر خود مایکل جکسون به زبان فارسی به جای خودش صحبت و دوبله می کرد ، عده ای می گفتند " چقدر عالی ! " و عده ای می گفتند " چه قدر نازک ؟ " ، عده ای می گفتند " چقدر کلفت ؟ " عده ای می گفتن بد نبود ! " و عده ای می گفتن " نه هیچ چیز نمی تونه جایگزین بشه ! "
هر چند که ما گروهی این کار رو انجام دادیم و مفهوم و حس ها و همه چیز رو سعی کردیم منتقل کنیم و دوبلر ها گفتند موفق شدید .

به هر حال این فیلم کارش تموم شده ، هیچ چیز در مورد صدا نمونده که بخواد اضافه یا کم بشه ، مراحل زمان برش تصویر ها و درست کردن یه سری مقدمات برای انتشارشه . این فیلم زیاد به کارنامه هنری من مربوط نیست .
من فقط یکی از 10 نفری بودم که صداش ضبط شده برای این فیلم و اگر Credit یی هست برای برنامه ریزی من و فراهم کردنه این امکانات کنار همه که اون هم دین و ادای احترامیه بین من و مایکل .

پس شما وقتی این فیلم رو می بینید اصلا صدای من رو نمی شنوید ! همون طور که خود من کاملا صدای خودم رو فراموش می کنم در جریان فیلم . شما فقط مایکل جکسون رو می بینید ! مایکل جکسونی که داره به زبان شما صحبت می کنه . احساس خیلی غریبیه ...! بعد از 5 دقیقه اصلا رنگ و تنی از صدا رو نمی شنوید ! فقط خیره می شید به مایکل جکسونی که اینبار حتی واقعی تر از قبل دارید حسش می کنید ! چون زبانش زبان مادری شماست و نگاهش نگاه مایکل جکسون ! و آهنگ هاش صدای مایکل جکسون .

Keep The Faith

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: ++ sama, e r o s, Nasim, NicoleL2, شاپرک

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

12 ژانویه 2012 16:40 #19414 توسط شهروز
واقعا خیلی مشتاقم که این فیلم را با صداپیشگی حمید ببینم. حمید جان پس کی می‌تونیم افتخار دیدن این فیلم را داشته باشیم؟

12 ژانویه 2012 23:01 #19425 توسط Hamid
خوب برای اینکه کمی لو بدم صداها رو از نقش اصلی دوم ، یعنی شهردار ( نقش دوم مایکل ) شروع می کنم .
چند نفر شما شبکه National Geographic Farsi رو داره ؟

Keep The Faith

13 ژانویه 2012 08:07 #19432 توسط Jasmine Jackson-mjforever
کدوم ماهوارست؟ هات برد؟

mj for ever....

13 ژانویه 2012 12:19 #19461 توسط شهروز
من که ندارم حمید جان.

13 ژانویه 2012 13:58 - 13 ژانویه 2012 14:01 #19469 توسط Hamid
National Geographic معروف ترین مستند ساز کل تاریخه که احتمالا اسمشو شنیدید و یا مجله هاشو دیدید .
چند ماهه که شبکه فارسی هم راه انداخته و مستند هاشو پخش می کنه .

فرکانسش :
یوتلست دابلیو 3 آ
فرکانس : 11221
27490
H

فکر می کنم رو فرکانس شبکه فارسی 1 باشه .
رو یوروبرد 1 یا فکر می کنم همون عربست هم با همون فرکانس بالا هست .
جای دیگه رو نمی دونم سرچ کنید ببینید هست یا نه .

به هر حال وجود همچین شبکه فارسی بین لیست کانال هاتون در کنار شبکه من و تو واجب به نظر می رسه !

Keep The Faith

14 ژانویه 2012 14:29 #19486 توسط blackfire
حمید جان ما داریم
هدف خواصی داشتین از پرسیدنش؟

علم و دانش همان قدرت است ...

مدیران انجمن: مایکلا

Please publish modules in offcanvas position.