سؤال خانواده فروپاشیده غرب

10 آگوست 2013 15:30 #32503 توسط kingmichael

شايان نوشته: ما بسیار شاهد این موضوع هستیم که در قشر بالا و توانای جامعه شاهد فروپاشی بنیان خانواده هستیم قشری که مشکلات اقتصادی براشون کم رنگ و شاید اصلا وجود نداشته باشه.این مشکل خیلی ریشه ای تر از این بحث ها هستش بخصوص بحث فرزندان حرام زاده که واقعا ریشه در بحث نسل تمدن فرار داره.نمیشه این موضوع رو فقط به یک جامعه مربوط دونست این موضع مثل یک بیماری در سرتاسر جوامع در حال شیوع پیدا کردن و باعث مسموم کردن بسیاری از فرهنگ های جوامع مختلف میشه.

چند سال پیش یا یکی از معلم ها در این مورد بحث میکردم ، آخرش با کلی مدرک و آمار رسمی به این نتیجه رسیدیم
میزان افسردگی ، خودکشی و جنایت های اجتماعی اخلاقی ، در بین طبقه ی ثروتمند خیلی بیشتر از طبقه های ضعیف جامعه هست .
یه آمار دیگه هم میزان خودکشی بود که مقایسه ی بین زمان جنگ و زمان رفاه یکک کشور بود !
در زمان رفاه میزان خودکشی چندین برابر زمان جنگ بود !
بحران های اخلاقی وابستگی زیادی به قضیه اقتصادی ندارن ، بلکه نتیجه ی فرهنگ و آداب و رسوم جامعه و مهم تر از اون نوع تفکر خود شخص هست !
الان تو ایران هم مفسده های اخلاقی و فرزندان تک والدی کم نداریم ! تو ایران که از وقتی یه نفر به دنیا میاد تا وقتی بزرگ میشه همه جا دین و فرهنگ و آداب و رسوم محاصرش کرده !
آمریکا از اون طرف افتاده ما از این طرف !
شده همون مسئله افراط و تفریط که به قول آخوندا هر دو به یک اندازه برای بریدن انسان از حق و حقیقت موثرند ! :D

ما جوری رفتار میکنیم که انگار غرب یه کشوریه مثله ایران !!! اکثرا توجه نمیکنیم که غرب مجموعه ی چند کشوره ! توی آلمان ، اتریش و کنادا و ... از این خبرا نیست !
مشکل سایت های خبری ایران اینه که از هر کشوری یه ایراد پیدا میکنن و اون ایراد رو به کل جامعه ی غرب نسبت میدن !
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

10 آگوست 2013 21:44 #32505 توسط bahareh
همون اندازه که دنیا پیشرفت کرده شخصیت انسان هم رشد کرده و میدونه که نمیتونه مثل انسان ماقبل تاریخ زندگی کنه و هرجور که میخواد آزاد باشه
واین طور بر مبنای طبعیت وجودش مرزهای اخلاق و غیر اخلاق رو تشخیص داده و به خودش ارزش داده
توو این چندهزار سال انسان ها پذیرفتن که بنیان خانواده با ارزش ترین نهاد اجتماعی و تشکیل زندگیست
بر این اساس هنجار و ناهنجاریهای جامعه رو مشخص کرده و حد و مرزهای اجتماعی برای رعایت حقوق خود و دیگران ایجاد کرده و بر اساس وجدان تکامل یافتش خودمحوری رو کنار گذاشته
و این ها برای اکثریت انسانها مورد قبول واقع شدن
ما حق اینو داریم که وضعیت جامعه ای که رسانه اش نه فقط فرهنگ آحاد جامعه ی ما بلکه نهاد خانواده های ما رو تحت تاثیر قرار داده بدونیم و نقدش کنیم
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Nikolay

11 آگوست 2013 08:48 #32508 توسط kingmichael
آزادی وقتی مفیده که فرد جنبه آزادی رو داشته باشه !

11 آگوست 2013 09:23 - 11 آگوست 2013 09:25 #32510 توسط Nikolay
وحید بنظرت همجنس گرایی طبیعیه ؟! بنظر من دلیلش میتونه مشکل ژنتیکی باشه وگرنه آدم سالم و طبیعی این گرایش رو نداره.

دوران ازدواج های کورکورانه هم بنظرم هر چه زودتر باید تموم شه ، بقول تولستوی:
آدم ها اول جوان ها را با وجود این که همدیگر را دوست ندارند ، بقه عقد هم در می آورند و بعد از اینکه آن ها نمی توانند یک دیگر را تحمل کنند ، تعجب می کنند ... آخر چطور می توان با کسی زندگی کرد بدون اینکه عاشق اش بود ؟

بهاره ، اتفاقا در باستان وضع خیلی کشور ها بهتر و نیکو تر بود ، مثالش ایران باستان.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

11 آگوست 2013 11:12 - 11 آگوست 2013 11:23 #32511 توسط FeanoR

Nikolay نوشته: وحید بنظرت همجنس گرایی طبیعیه ؟! بنظر من دلیلش میتونه مشکل ژنتیکی باشه وگرنه آدم سالم و طبیعی این گرایش رو نداره.

دوران ازدواج های کورکورانه هم بنظرم هر چه زودتر باید تموم شه ، بقول تولستوی:
آدم ها اول جوان ها را با وجود این که همدیگر را دوست ندارند ، بقه عقد هم در می آورند و بعد از اینکه آن ها نمی توانند یک دیگر را تحمل کنند ، تعجب می کنند ... آخر چطور می توان با کسی زندگی کرد بدون اینکه عاشق اش بود ؟

بهاره ، اتفاقا در باستان وضع خیلی کشور ها بهتر و نیکو تر بود ، مثالش ایران باستان.

آره طبیعی هستش، اینکه خیلی ها بدشون میاد، ربطی به اون فرد نداره. خیلی ها هستن گِی به دنیا میان مثال بارزش همین little richard یکی از پر تاثیرترین افراد توی موسیقی که حتی مایکل هم ازش تاثیر گرفته و یکی از پایه گذاران سبک فوق العاده Rock&Roll اما اونطوری بوده از هم اول.

من نظرم رو گفتم، همون بودش. انسان نمیتونه علایقش رو سرکوب کنه، علایقی که باهاش به دنیا اومده و علایقی که از یک دورانی بهش مبتلا شده. همجنس گرایی اینطوری نیستش که طرف امروز نباشه، فردا باشه، بیشتریشون از هم دوران بلوغ میفهمن که هیچ نوع، هیچ نوع، هیچ نوع علاقه ای به هیچ وجه به جنس مخالف ندارن و تازه یکسری هاشون که باهاش به دنیا میان. اینکه خیلی ها این گرایش رو ندارن معنی ش این نیست که بقیه نمیتونن به طور طبیعی این گرایش رو نداشته باشن.

ازدواج هم نیازی به یک دو خط چیزی نداره که شرعی بشه، ازدواج یعنی زندگی مشترک و یعنی رضایت دو طرف برای این زندگی.

دنیا نباید جای اجبار ها باشه، باید جای انتخاب ها باشه.

اگه فرهنگ الان ایران قوی بود، هیچوقت فرهنگ کشور دیگه ای روی ایران تاثیر نمیذاشت. همونطوری که فرهنگ غرب(به قول شما ها) روی خیلی از کشور ها تاثیر نمیذاره.

من نظرم همینه، نیازی هم نیست که بیشتر توضیح بدم و بحث کنم که کسی رو قانع کنم.

11 آگوست 2013 11:51 - 11 آگوست 2013 11:52 #32513 توسط Nikolay
خب منم نظرمو گفتم ، همین گی بدنیا اومدن بنظرم میتونه به دلیل مشکل ژنتیکی باشه.

درسته ازدواج یعنی زندگی مشترک و رضایت دو طرف برای این زندگی ، اما نکته خیلی مهمش تعهد و راستیه.

یکسری اجبار ها خیلی هم خوبه ، بعضی ها دزدی رو انتخاب میکنن ، پس باید آزاد گذاشتشون هر کاری خواستن کنن ؟!

نخیر فرهنگ الان ایران قوی نیست. بعدشم فرهنگ اروپا خیلی عوض شده ، مسیحی شدن اروپا ، مهاجرت جهود ها به اروپا ، پیدایش ایالات متحده و اتفاقات دیگه خیلی روش تاثیر گذاشته.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

11 آگوست 2013 13:31 #32514 توسط FeanoR
تعهد و راستی، جزو همون زندگی مشترک میشه دیگه.

چرا تا حرف انتخاب میشه، همه ذهن هاشون به انتخاب های بد میره؟ منظورم اون نوع انتخاب ها نبود، یکسری قانون جهانی بر اساس اصول اخلاقی انسانی مدرن که به سبک زندگی ها هم بخوره، بذارن و جلوی یکسری انتخابهای بد که به بقیه ضرر میرسونه رو بگیره حالا با مجازات های خاص خودش.

منظور من از اجبار و انتخاب یک چیز دیگه بودش که مطمئنا فهمیدین دیگه.

11 آگوست 2013 21:07 #32516 توسط bahareh
آزادی آزادراهی بر بستر پوچی و بی مسئولیتی و بی قیدو بندی اخلاقی نیست ، بلکه معنای واقعی آن در قلمرو جهت مندی و متعالی توجیه میپذیرد .

12 آگوست 2013 14:37 #32539 توسط FeanoR

bahareh نوشته: آزادی آزادراهی بر بستر پوچی و بی مسئولیتی و بی قیدو بندی اخلاقی نیست ، بلکه معنای واقعی آن در قلمرو جهت مندی و متعالی توجیه میپذیرد .

پوچی؟ بی مسئولیتی؟ بی قید و بندی؟ من توی هیچکدوم از پستها چیزی در مورد اینها ندیدم.

جهت مندی؟ متعالی؟ نسبت به چی؟

به هر حال.

مدیران انجمن: Ehsanblackfire

Please publish modules in offcanvas position.