Idea مطالب علمی -سلامتی

27 آگوست 2012 14:37 - 27 آگوست 2012 14:43 #28194 توسط atefe
اصلا کسی نمیگه گیاهخواری سلامتی افراد رو به خطر میندازه ! برعکس دقیقا همونطور که گفتی افراد گیاهخوار حتی سلامت تر از افراد گوشتخوار هستند . طبق گفته ی دکتر زرین اذر:خطر ایجاد کمبود بیماری‌زای ویتامین ب 12 در افرادی که رژیم درست و اصولی گیاهخواری را دنبال کرده به مقدار فراوان از ریشه‌ها و غدد گیاهی، سبزیجات و میو‌ه‌جات، مغزهای و دانه‌های خام استفاده می‌کنند بسیار بسیار اندک بوده، به یک در میلیون هم نمی‌رسد[/size]
بزرگترین دلیل عدم وجود ویتامین ب12 در منابع گیاهی ما وسواس امروز بشر با شستن، ضد عفونی کردن، به کاربردن آنتی‌سپتیک‌های قوی و پاکننده‌های پرقدرت، آنتی‌بیوتیک‌های بی حساب و همچنین پروسه کشاورزی مدرن می‌باشد. باید دانست که اکثر باکتری‌ها نه تنها بیماری‌زا نبوده بلکه در بسیاری پروسه‌های مفید برای بشر و برای طبیعت سهیم و دست‌اندرکار می‌باشند. متاسفانه با از بین بردن این باکتری‌های نافع در خاک و در محیط زیست ما همراه با سایر اشکال دخالت، تهاجم و تغییر پروسه‌های طبیعی، با نام کشاورزی مدرنیزه و به هدف سوددهی‌های مالی، شاهد گسترش کمبودهای مختلف ویتامین‌ها و مواد حیاتی دیگر در منابع غذایی خود می‌باشیم.
باعث تعجب نیست که دست‌اندرکاران تحقیقات غذایی عموماً در منابع گیاهی ما ویتامین ب12 پیدا نمی‌کنند. زیرا گیاهان مورد آزمایش از خاک و مزارعی برداشت می‌شود که به شکل مکانیزه با بکاربردن کودهای شیمیایی و استفاده بی‌حد سموم دفع آفات و حشرات به عمل می‌آیند حال آنکه گفته می‌شود گیاهانی که بطور طبیعی در خاکهای غنی شده با کودهای برگی و طبیعی و بدون استفاده مواد شیمیایی پرورش می‌یابند در حقیقت می‌توانند دارای ویتامین ب12 باشند[/size]
[/size]
[/b]برمبنای گفته‌ی دکتر ویلیام پیوی در کتاب «باغداری برای تغذیه برتر» گیاهان به عمل آمده در زمینهای حاوی کبالت و میکرو ارگانیسمهای طبیعی دارای ذخیره کافی ویتامین ب12 هستند

[/size]

ولی با این حال با توجه به همین موارد گاهی باعث میشه گیاهخواران دچار کمبود ویتامین B12 شوند بنابراین طبق گفته ی تمام متخصصان تغذیه کسانی که گیاهخواری کامل دارند بهتره که هر چند وقت کمی از مکمکل های B12 استفاده کنند....و حالا تحقیق دکتر صداقت هم به نظر من در مورد همون در صد کمی از افراد گیاهخواری بوده که دچار کمبود این ویتامین شدند.[/size]

امیدوارم منظورمو رسونده باشم این برای همه صدق نمیکنه فقط درصد کمی از گیاهخواران و اون هم به خاطر همون دلایل بالا[/size]

همیشه عاشق شو وعشق بورز...بزرگ و دوست داشتنی خواهی شد.
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid, kingmichael

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

27 آگوست 2012 15:11 - 27 آگوست 2012 15:14 #28197 توسط Hamid
این توصیه فقط مخصوص گیاه خوار ها نیست.
من این ها رو دارم می نویسم که سوتفاهم نسبت به گیاه خوار ها نشه.
معمولا گروه هایی که تو اقلیت هستند بیشتر مورد سواستفاده، فشار و یا تمسخر قرار می گیرن. درین مورد من احساس وظیفه می کنم.

پزشکان ممتاز، نه صرفا گیاه خوار ها رو، بلکه کلا همه رو تشویق به استفاده از مولتی ویتامین ها و مکمل های ب 12 می کنند. به دلیل اینکه انسان کمی از روند طبیعی خودش دور شده و کمبودهایی به وجود اومده در سیستم بدنش

این من رو ناراحت می کنه که بعضی آدم ها، صرفا به خاطر تعصب و یا عذاب وجدان! هر داستانی رو ربط می دن به گیاه خوار ها ( منظورم بعضی دکتر هاست!) در حالی که خودشون می دونن داستان از چه قراره.

همینطور برای افراد بالای 50 سال، (هیچ ربطی به گیاه خواری و غیر گیاه خواری نداره) آمپول ب 12 توصیه شده چون از طریق مکمل سخت جذب می شه.

به هر حال هر چیزی رو بیشتر رعایت کنید به ضررتون نیست.

Keep The Faith

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: atefe

27 آگوست 2012 17:03 #28198 توسط atefe
کاملا درسته . منم خیلی اینچیزا رو دیدم البته کلا گیاهخواری تو مردم ایران خیلی جا نیفتاده و من فکر میکنم بیشتر بخاطر اینه که در این مورد اطلاعات زیادی ندارن ......

27 آگوست 2012 17:10 #28199 توسط atefe
شخصيتهاي تاريخي گياهخوار[/size]

میان اندیشمندان بزرگ جهان و رهبران روحانی دنیا بسیاری گیاهخوار بوده اند و بسیاری دیگر گیاهخواری را تصدیق و تائید کرده اند. اسم برخی از آنها را در زیر مشاهده می کنید:

زرتشت - Zoroaster
چیتانیا ماهاپرابهو- Chitanya Maha Prabhu
رامانوجا - Ramanuja
شانکاراچاریا - Shankaracharya
شوکادیوا - Shukadeva
ویاسادوا - Vyasadeva
افلاطون - Plato
سقراط - Socrates
اوید - Ovid
پرفری - Porfry
ارین - Origen
کرای سیستم - Chrysistom
لئونارد داوینچی - Leonardo Davinci
سوئید نبرگ - Swedenborg
ولتر - Voltaire
جان وزلی - John Wesley
بوت - Booth
بودا - Buddha
مادوا - Madva
پاتانجالی - Patanjali
لائوتزو - Laotzu
فیثاغورث - Pythagoras
امپد کلز - Empedokles
ارسطو - Seneca
پلوتارک - Plutarch
ترتولیان - Tertullian
کلمنت الکساندر - Clement of Alexandria
سنت فرانسیس - St. Francis
تولستوی - Tolstoy
میلتون - Milton
ایساک نیوتن - Isaac Newton
ایساک پیتمن - Isaac Pitman
بلیک - Blake
شلی - Shelley
برناردشاو - Bernard Shaw
انیشتن - Einstein
مرتن - Merton
شوپنهاور - Schopenhauer
ادیسون - Eddison
سوئیفت - Swift
تریو - Thoreau
گاندی - Gandhi
آلدس هاکسلی - A. Huxley
ژان ژاک روسو - Jean Jacques Russo
لامارتین - Lamartin
موریس مترلینگ - Morris Metterling
ابوالعلا معری - Abolala Moeri

و از ایرانیان باید از ابوعلی سینا، شیخ نجم الدین رازی، شیخ عطار، صادق هدایت و افراد بسیار دیگر نام برد.

انجمن گیاهخواران ایران

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid, farzam, kingmichael

27 آگوست 2012 17:12 - 27 آگوست 2012 17:14 #28200 توسط atefe
تندرستي، قدرت و بنيه[/size]

گیاهخواران به هیچ وجه با کمبود قدرت جسمی و یا سرعت عمل روبرو نمی شوند.
استادان یوگا در نواحی هیمالیا که گیاهخواران معتقدی هستند برتری خود را از نقطه نظر طول عمر، مقاومت در مقابل امراض، تحمل نمودن شرایط محیطی سخت و همچنین در انعطاف پذیری و سالم بودن و داشتن سرعت عمل بر سایر افراد بشر ثابت نموده اند. خستگی جسمانی نزد کسانی که گوشت می خورند چندین بار بیشتر از گیاهخواران است بعلاوه گوشت خواران اغلب خسته، بیحوصله و دارای چهره هایی زرد و رنگ پریده بوده و طرفدار خانه نشینی و شب زنده داری هستند. ولی در کسانی که چندین سال گیاهخواری را بطور جدی دنبال کرده اند، میل به زندگی، شور و نشاط زیاد و علاقه به تفریحات سالم و بازی و ورزش دیده می شود. دیوکیلر Dave Keeler که در تمام طول عمر خود گیاهخوار بود بسال 1357 میلادی در هوائی بد برنده مسابقه 24 ساعته نورت رد North Road شد که این دومین رکورد طولانی ایست که تا بحال ثبت گردیده است، همچنین مری رز Murry Rose که هیچگاه از گوشت تغذیه نکرده بود توانست در المپیک 1956 در سن 17 سالگی سه مدال طلا در رشته شنا و بسال 1960 یک مدال طلا دیگر نصیب خود نماید. در معرفی ورزشکاران میوه خوار دیگر باید از «کارل مان» در مسابقه «دوگرب» و «وویت» در استکهلم و «نوری» نام برد.

[/size]

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid, kingmichael

27 آگوست 2012 20:47 #28215 توسط Hamid
از شخصیت های مذهبی، امام اول و 6 ام شیعیان هم گیاه خوار بودند!
اخیر هم انیشتن برجسته اونهاست.

البته ناگفته نماند که بارها خوندم "هیتلر" هم گیاه خوار بوده!

Keep The Faith

27 آگوست 2012 20:50 #28217 توسط Hamid
من دوست دارم گوشه ای از فروم رو اختصاص بدم به یه سری مسائل عمومی تنظیم خانواده، از قبیل چرایی استفاده از خیلی موارد بهداشتی، اما نمی دونم همینجا شروع کنم یا یه عنوان مجزا براش بزنم. چون بحث خیلی مهمیه که کم سن و سال تر ها باید بخونن.

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: کوچکترین طرفدار, blackfire, atefe

27 آگوست 2012 21:51 #28222 توسط atefe
خیلی خوبه .همین جا بزنید فکر کنم بهتره منم برای همین اسم تاپیک رو گذاشتم مطالب علمی سلامتی که به صورت یه مجموعه بشه و یه همچین مطالبی تو یه جای ثابت باشه و همه استفاده کنن.

27 آگوست 2012 22:28 #28226 توسط blackfire
خیلی خوبه ولی مطلب برای سلامتی زیاده
مثلا همین گیاه خواری خودش کلی مطلب داره
یا چیزای دیگه راجع به بدن که کم نیستن

علم و دانش همان قدرت است ...

28 آگوست 2012 09:58 #28229 توسط atefe
تنبلی، بیماری است

دو کارشناس برجسته بهداشت عمومی در انگلیس پیشنهاد داده اند که عدم تمایل به انجام فعالیت های بدنی یا به عبارتی «تنبلی» را باید بعنوان یک بیماری در نظر گرفت و در گروه بیماری ها طبقه بندی کرد.

این دو کارشناس به نام های دکتر ریچارد ویلر و دکتر ایمانوئل استاماتاکیس ایده جدید را با این توجیه ارائه کرده اند که بین بی تحرکی و فقر بهداشتی و سلامتی رابطه بسیار قوی وجود دارد.

این دو محقق با انتشار مطالعات خود در مجله انگلیسی «طب ورزش» توضیح دادند: با توجه به اهمیت ارتباط مرگ و میر با تحرک، ما پیشنهاد می کنیم که شاید عدم تحرک بدنی باید همچنین بعنوان یک بیماری به نوبه خود در نظر گرفته شود.

دکتر ویلر متخصص دانشکده سلطنتی مراقبت بهداشتی و پزشک عمومی در این باره گفت: هم اکنون چاقی از سوی سازمان جهانی بهداشت در گروه بیماریها قرار گرفته است و یک بیماری تلقی می شود اما خود چاقی در واقع تا حدی نتیجه یک عامل ریشه ای تر است که آن انجام ندادن ورزش و تحرک کافی است.

آخرین مطالعات در انگلیس نشان داده است که از هر ۲۰ نفر تنها یک نفر حداقل میزان توصیه شده برای ورزش کردن را انجام می دهد، اما هنوز هیچ برنامه هماهنگ و مشترکی برای مقابله با این مشکل وجود ندارد.
isna

مدیران انجمن: Ehsanblackfire

Please publish modules in offcanvas position.