سؤال 29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر

29 اکتبر 2011 13:43 #14158 توسط mohammad
بچه ها این مطلبو خیلی ها تون میدونید:
بيست و نهم اكتبر روز جهاني كوروش (سايرس دي Cyrus Day) نام گذاري شده است كه از ديرباز پارسيان، يهوديان، دوستداران حقوق بشر و هواداران اداره جهان به صورت ملل مشترك المنافع آن را گرامي داشته و رعايت مي كنند.
اين روز به مناسبت تكميل تصرف امپراتوري بابل به دست ارتش پارسیان (29 اكتبر سال 539 پيش از ميلاد) و پايان دوران ستمگري در دنياي باستان برقرار شده است. دو هزار و 550 سال پيش در همين ماه اعلاميه تاريخي كوروش بزرگ در تعريف حقوق افراد و ملل و چگونگي تامين آن انتشار يافت كه پایه و نخستين سنگ بناي يك دولت مشترك المنافع جهاني و هر سازمان بين المللي بشمار مي آيد. حقوق انسان از دیدگاه کوروش که همان زمان مکتوب شده است موجود است و «استوانه کوروش» نامیده می شود و متفاوت از تعاريف اعلاميه حقوق بشر مصوب دوران انقلاب فرانسه نيست. در سه دهه گذشته فرضیه کوروش در زمینه برقراری یک نظام جهانی مرکب از ملل مشترک المنافع و تدوین قانونی واحد حاکم بر روابط ملل و ايجاد يک سيستم دادرسي جهاني باردیگر مورد توجه ویژه اندیشمندان و استادان علم حکومت قرارگرفته است و برخی از آنان که معتقدند با رشد فکری و تعقّل نسل نوین، اداره جوامع ملی با نظامات به ارث مانده از گذشته دشوار شده است راه حل مسائل جهان امروز را رعایت آن فرضیه می دانند.

به نظره تون چرا ما تو تقویم خودمون همچین چیزی نداریم؟:(( :(( :(( :(( :((

منبع
كاربر(ان) زير تشكر كردند: مایکلا, شايان, Nasim, Nikolay, Mohsen.srn, شاپرک, kingofpop

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

29 اکتبر 2011 21:41 #14219 توسط Bassa Jackson
این مطالب خواندم خواستم بدانم که
خودت چیت ایرانیه!:@-@
ندانم سوال یا کامنت !

جان من دلبرک, خیره خیره نگامون نکن عزیزکم

30 اکتبر 2011 09:28 #14241 توسط Nasim
چرا این روز توی تقویم نیست ؟ حتما شوخی میکنی !

1- کوروش یک صهیونیست فراماسونر بود ! و جاسوس امریکا و در کل وابستگی شدیدی به غرب و لابی های صهیونیسم داشت !

2-سند مطلب بالا که کوروش بزرگ خودش رو توش کاملا لو داد این بود که ایشون اسرای یهودی رو از بابل آزاد کرد و برشون گردوند اسرائیل و براشون دوباره هیکل سلیمان رو ساخت ! اگر نیتش سوء نبود چرا بجای هیکل سلیمان مسجدالاقصی رو نساخت ؟!

3-ما افتخار میکنیم به اینکه زدیم 2500 سال پادشاهی رو برانداختیم ، حالا بیاییم روز بزرگداشت یک پادشاه رو که اتفاقا بنیانگذار پادشاهی تو ایران هم هست تو تقویم بنویسیم ؟ حتما جشن هم بگیریم !

4-کوروش بزرگ یک دیکتاتور و یک فاتح خونریز بود ! چرا ایشون - عینا مثل ما - وقتی میخواست کشوری رو فتح کنه اول از مردم اون کشور یک رفراندوم عمومی به عمل نمی آورد که اگر از تعداد مشمولان 50% رای میدادن و 99/9% به ایشون رای میدادن ایشون میتونست وارد اون کشور بشه !

5-اصلا تاریخ شما از زمانی آغاز میشه که به زیر یوغ حکومتهای دموکرات عربستانی در اومدید ! پس به نفع خودتونه که دم از اون پادشاهی های فاسد و مستبد نزنید ! چرا که ما هر چه به دست آورده ایم بعد از اسلام بوده و اصلا پیش از اسلام چی بودیم مگه ؟؟؟؟؟؟؟؟

6- اصلا اون سازمان ملل که خودش از همه صهیونیست تره که اومده این روز رو انتخاب کرده ! پشت این انتخاب مقاصد شومیه که شما نمیدونید ! اونها -معمولا- از همین راهها برای نفوذ استعماری خودشون توی کشورهای متمدن استفاده میکنند !

حالا فهمیدید چرا این روز توی تاریخ نیست ؟
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Mohsen.srn

30 اکتبر 2011 13:29 - 30 اکتبر 2011 13:36 #14277 توسط mohammad
فک میکنم اونی که داره شوخی میکنه شما باشید
آمریکا 300 سال نمیشه که کشف شده فرقه ی فراماسونری هم قدمتی نداره
اما کوروش و هخامنشیان ماله 2500 ساله پیشه چه طوری میتونستی جاسوس کشور یا مردمانی بوده باشه که اصلا براش ناشناخته بودن نکنه فک میکنی پرواز میکرده میرفته آمریکا
و این که اون موقع که هنوز اسلامی وجود نداشته حتی مسیحیت هم تازه شکل گرفته بوده و خیلی جاهایه جهان ازش اطلاع نداشته بودن و کوروش در واقع به یکتا پرستان اون موقع کمک کرده نه به یهودیت الان چون من خودمم یهودیت الانو قبول ندارم
چرا جشن نگیریم به نظره شما این بده که ملتی به یاده دورانه قدرت و برتریشون جشن بگیرنو پایکوبی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون موقع ایران سرزمینی بوده که درصد زیادی از قاره آسیا و مقداری از اروپا رو شامل میشده این چه جوری بدست اومده؟؟؟؟؟
اون موقع ایران متمدن ترین کشور و سرزمین جهان بوده
از اون زمان خیلی جاها به عنوانه دورانه شکوه ایران یاد میشه چون هم قدرتمند بوده هم ثروتمند هم با تمدن و اینا چیز کمی نیست و به راحتی به دست نمیاد مگر با رهبری و فرمانروایی یه سری آدم فهمیده و تواناو دانا اگه این قابلیت نبوده توشون اون جلالو شکوه رو چه جوری بدست اوردن نکنه میخوای قدرت و عظمت شونم زیر سوال ببری
مثله اینکه کتیبه ی حقوق بشرم یادت رفته

30 اکتبر 2011 19:09 #14310 توسط Nasim
محمد جان متاسفانه دقت نکردی ! شما پرسیدی چرا این روز توی تقویم ما نیست ؟ و من از زبون مسئولان امر بهت جواب دادم ! اینهایی رو که گفتم هیچ کدوم از خودم نبود !

mohammadmjlover نوشته: فک میکنم اونی که داره شوخی میکنه شما باشید
آمریکا 300 سال نمیشه که کشف شده فرقه ی فراماسونری هم قدمتی نداره
اما کوروش و هخامنشیان ماله 2500 ساله پیشه چه طوری میتونستی جاسوس کشور یا مردمانی بوده باشه که اصلا براش ناشناخته بودن نکنه فک میکنی پرواز میکرده میرفته آمریکا

این شوخی بامزه ای بود که از جایی شنیدم حالا بماند ، آخرش توضیح میدم برات منظور چیه ازش !

و این که اون موقع که هنوز اسلامی وجود نداشته حتی مسیحیت هم تازه شکل گرفته بوده و خیلی جاهایه جهان ازش اطلاع نداشته بودن و کوروش در واقع به یکتا پرستان اون موقع کمک کرده نه به یهودیت الان چون من خودمم یهودیت الانو قبول ندارم

قطعا اسلام و مسیحیت اون زمان وجود نداشته ! اما کوروش بزرگ بخاطر علاقه ای که یهودیان به ایشون دارن مغضوب واقع شده !

چرا جشن نگیریم به نظره شما این بده که ملتی به یاده دورانه قدرت و برتریشون جشن بگیرنو پایکوبی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زمانی که جشن های 2500 ساله برگزار شد رو که یادته ؟ (من یادمه !!!) این جشنها کنار پاسارگاد بود زیرا بنیان گذار پادشاهی در ایران بود . حالا اینها رو بذار کنار این حس سلطنت ستیزی ! بهرحال کوروش بزرگ برای اینها یک پادشاهه و با بقیه پادشاهان فرقی نداره !
اون موقع ایران سرزمینی بوده که درصد زیادی از قاره آسیا و مقداری از اروپا رو شامل میشده این چه جوری بدست اومده؟؟؟؟؟
اون موقع ایران متمدن ترین کشور و سرزمین جهان بوده

از اون زمان خیلی جاها به عنوانه دورانه شکوه ایران یاد میشه چون هم قدرتمند بوده هم ثروتمند هم با تمدن و اینا چیز کمی نیست و به راحتی به دست نمیاد مگر با رهبری و فرمانروایی یه سری آدم فهمیده و تواناو دانا اگه این قابلیت نبوده توشون اون جلالو شکوه رو چه جوری بدست اوردن
استاد تاریخم تازگی این مساله رفراندوم رو مطرح کرد ! رئیس سازمان میراث فرهنگی هم این اواخر گفت کوروش یا فاتح خونریز بوده و بخاطر پنهان کردن خونریزی هاش بوده که اعلامیه حقوق بشر رو نوشته ! یک فرد معلوم الحالی هم فرمود که اصلا ایران پیش از اسلام چیزی نبوده ! چون هر چی افتخاره واسه ایران پس از اسلامه ! حرفام همه مستنده !
نگاهی که وجود داره در بین اونها اینه ! حالا اگر میبینی لوح کوروش بزرگ به ایران آورده شد فقط برای خودنمایی مضحکانه و ادعای میهن پرستی بود !
من این دلایل رو بهت گفتم در پاسخ اون سوالت تا بدونی چرا این روز و روزهای مشابه در تقویم جایی ندارن ! متاسفانه خیلی جشن های دیگر هم که مهمترینشون مهرگان ، سده ، چهارشنبه سوری ، هست دیگه برگزار نمیشه ! انتخاب این روز از سوی سازمان ملل هم حساسیت های خودش رو داره ! چون سازمان ملل کلا از نظر اینها صهیونیسم و فراماسونره ! خیلی از سالها به عنوان سال جهانی رودکی ، فردوسی و مولانا از سوی سازمان ملل انتخاب شدن اما کوچکترین انعکاسی توی ایران نداشتن ! اگر تقویم رو باز کنی و مناسبتهای هر روز رو نگاه کنی متوجه میشی انتظار حضور این روز توی تقویم خیلی دوره !
میدونی خیابان شریعتی توی تهران قبلا اسمش کوروش کبیر بود ولی بعد از انقلاب تغییر کرد ؟ همینطور توی دیگر شهرهای ایران ! حالا اگر بدونی توی لندن و اورشلیم دو خیابان به این نام هستند !اخیرا هم دارن قسمت تاریخ پیش از اسلام رو از کتاب های تاریخ مدارس پاک میکنن ! هرچند قبلش هم پر از دروغ و سانسور بود !
در مورد موضوع اول هم اینها هر چی رو که دوست نداشته باشن صهیونیست و فراماسونر میکنن حالا فرقی نداره تو چه دوره و زمانی باشه اصلا !
حالا متوجه منظور من شدی ؟ فقط یک طنز تلخ بود !

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Nikolay

30 اکتبر 2011 19:25 - 30 اکتبر 2011 19:26 #14311 توسط Nikolay
البته محمد جان فراماسونری از زمان فرعون بوده و زمان کوروش هم بوده ولی نه به گستردگی امروز کوروش هم فکر نکنم آدمی بوده باشه که به این چرت و پراتا و خرافات اعتقاد داشته باشه.

مسیحیت اون زمان وجود نداشته اون موقع هم به احتمال زیاد یهودی ها مثل الانشون نبودن.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

31 اکتبر 2011 11:59 #14346 توسط NicoleL2
چند جمله منسوب به کوروش بزرگ:
دست هایی که کمک می کنند از لبهایی که دعا می کنند مقدس ترند.

خداوندا دستهایم خالی است و دلم غرق در آرزوها.
یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن .

فرمانروایی بر مردمان به شیوه ای نیک و والا بزرگ تر از هر کار دیگر است.

او که شادمانی مردم من را نمی خواهد از ما نیست ، او برده بی مزد اهریمن است.
زنان میهن من بزرگوار و برازنده اند ،خان و مان مردم من شادمان و سترگ است ، پدران ما دانا و فرزندان ما دلیرند ،بدین ‌نشان هرگز شکست نخواهیم خورد بدین ‌نشان هرگز فریفته نخواهیم شد.

آسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.

پس از مرگ بدنم را مومیای نکنید و در طلا و زیور آلات و یا امثال آن نپوشانید.
زودتر آنرا در آغوش خاک پاک کشورم قرار دهید تا ذره ذره های بدنم خاک آن را تشکیل دهد.

فردای من و تو باز هم تاریک است
سالی که نکوست از بهارش پیداست...
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Jasmine Jackson-mjforever, farzam, Nasim, mohammad, blackfire

01 نوامبر 2011 13:44 #14464 توسط mohammad
شکوفه خانوم از جملاتت ممنونم خیلی پرمعنا بودن
نسیم جان ببخشید دیر جواب دادم یه سری کار ریخته سرم در مورده سایت
خوب شما باید میگفتی که منظورت چیه من فکر کردم داری عقایدتو بیان میکنی
و در مورد اون اسم خیابونا هم انسان کاری جز تاسف خوردن نمیتونه بکنه
فکرشو بکن جاهایی که خیلی رابطه ندارن با کوروش اسمش رو با افتخار تو خیابوناشون میذارن ولی.....
كاربر(ان) زير تشكر كردند: NicoleL2

03 نوامبر 2011 16:10 #14650 توسط Nikolay
مردانگی کوروش بزرگ

تابلویی که می بینید، اثر وینسنت لوپز نقاش اسپانیایی

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

قرن 18 روایت کننده ی یکی از داستان های تاریخ ایران باستان است.

در لغت نامه ی دهخدا زیر عنوان «پانته آ» بر اساس روایت «گزنفون» آمده است که هنگامی که مادها پیروزمندانه از جنگ شوش برگشتند، غنائمی با خود آورده بودند که بعضی از آنها را برای پیشکش به کورش بزرگ عرضه می کردند. در میان غنائم زنی بود بسیار زیبا و به قولی زیباترین زن شوش به نام پانته آ که همسرش به نام « آبراداتاس» برای مأموریتی از جانب شاه خویش رفته بود .

چون وصف زیبایی پانته آ را به کورش گفتند ، کورش درست ندانست که زنی شوهردار را از همسرش بازستاند. و حتي هنگامی که توصیف زیبایی زن از حد گذشت و به کورش پیشنهاد کردند که حداقل فقط یک بار زن را ببیند، از ترس اینکه به او دل ببازد، نپذیرفت. پس او را تا باز آمدن همسرش به یکی از نگاهبان به نام «آراسپ» سپرد. اما اراسپ خود عاشق پانته آ گشت و خواست از او کام بگیرد، بناچار پانته آ از کورش کمک خواست..

کوروش آراسپ را سرزنش کرد و چون آراسپ مرد نجیبی بود و به شدت شرمنده شد و در ازای از طرف کوروش به دنبال آبراداتاس رفت تا او را به سوی ایران فرا بخواند. هنگامی که آبرداتاس به ایران آمد و از موضوع با خبر شد، به پاس جوانمردی کوروش برخود لازم دید که در لشکر او خدمت کند.

می گویند هنگامی که آبراداتاس به سمت میدان جنگ روان بود پانته آ دستان او را گرفت و در حالی که اشک از چشمانش سرازیر بود گفت:

سوگند به عشقی که میان من و توست، کوروش به واسطه جوانمردی که حق ما کرد اکنون حق دارد که ما را حق شناس ببیند. زمانی که اسیر او و از آن او شدم او نخواست که مرا برده خود بداند ونیز نخواست که مرا با شرایط شرم آوری آزاد کند بلکه مرا برای تو که ندیده بود حفظ کرد. مثل اینکه من زن برادر او باشم.

آبراداتاس در جنگ مورد اشاره کشته شد و پانته آ بر سر جنازه ی او رفت و شیون آغاز کرد. کوروش به ندیمان پانته آ سفارش کرد تا مراقب باشند که خود را نکشد، اما پانته آ در یک لحظه از غفلت ندیمان استفاده کرد و با خنجری که به همراه داشت، سینه ی خود را درید و در کنار جسد همسر به خاک افتاد و ندیمه نیز از ترس کورش و غفلتی که کرده بود ، خود را کشت.

هنگامی که خبر به گوش کوروش رسید، بر سر جنازه ها آمد. از این روی اگر در تصویر دقت کنید دو جنازه ی زن می بینید و یک مرد و باقی داستان که در تابلو مشخص است.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Nasim

21 نوامبر 2011 07:27 #15639 توسط Ehsan
روزی کوروش در حال نیایش با خدا گفت:خدایا به عنوان کسی که عمری پربار داشته و جز خدمت به بشر هیچ نکرده از تو خواهشی دارم.آیا میتوانم آن را مطرح کنم؟

خدا گفت:البته!
_از تو میخواهم یک روز،فقط یک روز به من فرصتی دهی تا ایران امروز را بررسی کنم.سوگند میخورم که پس از آن هرگز تمنایی از تو نداشته باشم.
_چرا چنین چیزی را میخواهی؟به جز این هرچه بخواهی برآورده میکنم، اما این را نخواه.
_خواهش میکنم.آرزو دارم در سرزمین پهناورم گردش کنم و از نتیجه ی سالها نیکی و عدالت گستری لذت ببرم.اگر چنین کنی بسیار سپاسگذار خواهم بود و اگر نه،باز هم تو را سپاس فراوان می گویم.
خداوند یکی از ملائک خود را برای همراهی با کوروش به زمین فرستاد و کوروش را با کالبدی،از پاسارگاد بیرون کشید.فرشته در کنار کوروش قرار گرفت.کوروش گفت:عجب!اینجا چقدر مرطوب است! و فرشته تاسف خورد.
_میتوانی مرا بین مردم ببری؟میخواهم بدانم نوادگان عزیزم چقدر به یاد من هستند.
و فرشته چنین کرد.کوروش برای اینکار ذوق و شوق بسیاری داشت اما به زودی ناامیدی جای این شوق را گرفت.به جز عده ی اندکی،کسی به یاد او نبود .کوروش بسیار غمگین شد اما گفت:اشکالی ندارد.خوب آنها سرگرم کارهای روزمره ی خودشان هستند.فرشته تاسف خورد.
در راه میشنید که مردم چگونه یکدیگر را صدا میزنند:عبدالله!قاسم!...
_هرگز پیش از این چنین نام هایی نشنیده بودم!!!
فرشته گفت:این اسامی عربی هستند و پس از هجوم اعراب به ایران مرسوم شدند.
_اعراب؟!!!
_بله.تو آنها را نمیشناسی.آخر آن موقع که تو بر سرزمین متمدن و پهناور ایران حکومت میکردی،و حتی چندین قرن پس از آن،آنها از اقوام کاملا بی تمدن بودند.
کوروش برافروخت: یعنی میگویی اعراب بی تمدن به میهنم هجوم آورده و آن را تصرف کردند؟!پس پادشاهان چه میکردند؟!!!
فرشته بسیار تاسف خورد.
سکوت مرگباری بین آنها حاکم شده بود.بعد از مدتی کوروش گفت:تو می دانی که من جز ایزد یکتا را نمی پرستیدم.مردم من اکنون پیرو آیینی الهی هستند؟
_در ظاهر بله!
کوروش خوشحال شد: خدای را سپاس! چه آیینی؟
_اسلام
_چگونه آیینی است؟
_نیک است
وکوروش بسیار شاد شد. اما بعد از چندین ساعت معنی در ظاهر بله را فهمید و فهمید که بت های زیادی بر قلبهای مردم حکومت می کند.
_نقشه فتوحات ایران را به من نشان می دهی؟ می خواهم بدانم میهنم چقدر وسیع شده.
وفرشته چنین کرد.
_همین؟!!!
کوروش باورش نمی شد. با نا باوری به نقشه می نگریست.
_پس بقیه اش کجاست؟ چرا این سرزمین از غرب و شرق و شمال و جنوب کوچک شده است؟!!!
و فرشته بسیار زیاد تاسف خورد.
_خیلی دلم گرفت ، هرگز انتظار چنین وضعی را نداشتم. میخواهم سفر کوتاهی به آنسوی مرزها داشته باشم و بگویم ایران من چه بوده شاید این سفر دردم را تسکین دهد.
فرشته چنین کرد، تازه به مقصد رسیده بودند که با مردی هم کلام شدند.پس از چند دقیقه مرد از کوروش پرسید:راستی شما از کجا می آیید؟ کوروش با لبخندی مغرورانه سرش را بالا گرفت و با افتخار گفت:
ایران!
لبخند مرد ناگهان محو شد و گفت : اوه خدای من، او یک تروریست متحجّر است!
عکس العمل آن مرد ابدا آن چیزی نبود که کوروش انتظار داشت. قلب کوروش شکست.
_مرا به آرامگاهم باز گردان.
فرشته بغض کرده بود: اما هنوز خیلی چیزها را نشانت نداده ام، وضعیت اقتصادی، فساد، پایمال کردن حقوق بانوان، زندان های سیاسی ...
کوروش رو به آسمان کرد و گفت: خداوندا مرا ببخش که بیهوده بر خواسته ام پافشاری کردم، کاش همچنان در خواب و بی خبری به سر می بردم.
و فرشته گریست

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Nasim, FeanoR, mohammad

مدیران انجمن: Ehsanblackfire

Please publish modules in offcanvas position.