سؤال همه چیز از موسیقی مایکل (بحث آزاد)

30 می 2011 14:42 #1192 توسط شايان

hbmj2 نوشته: بچه ها اینجا می تونیم در مورد موسیقی مایکل صحبت کنیم . چیزی که به طرز عجیبی فن ها کمتر بهش اشاره می کنن .
بدون شک مایکل جکسون به شدت به شدت ابداع کننده و خلاق و نابغه در این مورد بود . بیشتر از هر جنبه ای دیگه موسیقی مایکل مطرح بود .
از نظر من ویژگی بارز موسیقی مایکل استفاده فوق العاده مدرن از ابزار پیشرفته و ساده بودن ملودی های اون بود.
و بدون شک تابغه ای در ساختن ریتم .
کاری که ویل آی ام سر لوحه کارهاش قرار داده .

ويل آي ام نابغه آهنگسازي مردي كه دكتراي موسيقي رو داره و يك تحصيل كرده موسيقي هستش واقعا تاثير كار با مايكل رو در تك تك كارهاش ميشد احساس كرد....

راستش يك موضوعي كه براي من جلب توجه كرد اين بود كه ويل آي ام در مراسم american music award 09 و گزمي 2010 وقتي روي صحنه اومده در پايان حرفاش گفت future....البته شايد اين برداشت من اشتباه باشه اما future نام يكي از كارهاي مايكل با ويل آي ام هستش...البته شايد منظورش آينده بود فقط ساده آينده اما در كل پس از همكاريش با مايكل واقعا تاثيرپذيري زيادي در زمينه موسيقي و سبك آهنگسازي و حتي ظاهر در اون ديدم....من خودم به شخصه ويل آي ام تنها رپري هستش كه ازش خوشم مياد و كارهاشو چه به تنهايي و يا چه در black eyed peas دنبال ميكنم..

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شهروز

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

30 می 2011 16:04 #1207 توسط Nikolay

shayan69 نوشته:

InvincibleMJ نوشته: مایکل آدم خلاق و نوآوری بود.تو بعضی آهنگاش سبک ها رو با هم میکس میکرد و یک آهنگ زیبا رو درست میکرد.مثل Yngwie Malmsteen که کلاسیک رو با راک میکس میکنه.
یک کنسرت هم ازش دیدم که Beat It رو خیلی قشنگ زد.

جدا؟؟؟Malmsteen آهنگ beat it رو تو كنسرتش زده؟؟؟متاليكا رو داشتم كه نو يكي از اجراهاش beat it رو زده بود اما Malmsteen رو نميدونستم....

حميد خيلي ممنونم از اين تاپيكي كه زدي من منتظر اين تاپيك بودم اما دوست داشتم يكي از بچه هاي بزرگتر و قديمي تر اونو ايجاد كنن اينجا خيلي ميشه بحث كرد و نكات جالبي در مورد موسيقي مايكل گفت...
من با eros_lovecrys (شرمنده اسمتو نميدونم رفيق) موافقم اينجا نت ها رو به هم ميرسونيم....يك سري از نت ها با من اما همه فعال باشيم و در موردش بحث كنيم ولي واقعا راست ميگي erosحتي استاد گيتار باس من هم براي شاگردهاش براي تمرين هاي سطح بالاشون آهنگ smooth criminal رو ميده بزنن حتي يكبار خودش تو آموزشگاه زد من نبودم دوتم كه اونجا بود اومد برام تعريف كرد....افرادي كه موسيقي رو به خوبي ميشناسند و در زمينه موسيقي سواد بالايي دارتد همه مايكل رو قبول دارنo:-) ....:-bd :-bd :-bd

آره زده ، از اسلش هم باحال تر زده.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

30 می 2011 16:19 - 30 می 2011 16:20 #1208 توسط Hamid
علی جان اون قطعه اول یه اثر کلاسیکه اما من هم اطلاع زیادی ازش ندارم . به نظرم نمیاد که مایکل در اون سن توانایی ساختن آهنگ کلاسیک رو داشته پس فکر می کنم حق با استاد شماست .
اوج اثر موسیقی کلاسیک رو می شه در آلبوم اینوینسیبل که هیج ربطی به کلاسیک نداره مشاهده کرد ! مایکل تو آلبوم اینوینسیبل تحت تاثیر موسیقی کلاسیک قرار گرفته و سبکی رو که می خواسته در قالب قوانین کلاسیک پیاده کرده . بخاطر همینه که من همیشه از آلبوم اینوینسیبل می ترسم !!! بله می ترسم ! بنظر من هیچ کدوم از آلبوم های مایکل از نظر موسیقی ( صرفا موسیقی ) به قدرت اینوینسیبل نیستن و این آلبوم من رو می ترسونه !

از برجسته ترین کارهای مایکل در مورد موسیقی ( اینبار منظورم خوانندگیه ) آهنگ Dirty Diana هست که به نظر من بزرگترین امضاییه که مایکل در کارهاش زده !

آهنگ Man in the mirror مال مایکل نیست اما مایکل انقدر قوی اجراش کرده که شده آهنگ اصیل مایکلی . مایکل از موسیقی افراد دیگه زیاد استفاده کرد اما هرگز اثری رو که مال خودش نیست به اسم خودش ثبت نکرد و همیشه به سازنده احترام گذاشت .

مطمئنا کسی که آهنگو مینویسه ریتمشو هم خودش میسازه

اصلا اینجور نیست ! آهنگ سازی و ریتم سازی و ترانه سرایی سه مقوله ی کاملا مجزا از هم هستند .

مایکل جکسون یه نابغه بود اما به شدت حمایت شد و افراد بزرگ در کارش تاثیر فراوانی داشتن .
کسایی که کارهای مایکل رو تنظیم می کردن ابر نابغه بودن . مایکل در موسیقی بیشتر از هر چیز خواننده خلاق و قوی بود و مدیریت بسیار قوی داشت برای انتخاب افرادی که رو موسیقیش کار می کنن . این نکته در هم بودن آهنگ ها رو در آلبوم آخر " مایکل " می شه دید وگرنه آهنگ ساز ها و تنظیم کننده ها همون ها بودن !

من با دانش بسیار کم موسیقی که دارم و با تحقیق چند ده ساله روی موسیقی مایکل ! به این نتیجه رسیدم که بزرگترین قسمت موسیقی مایکل موقع میکس آهنگ انجام می شه و واقعا حیرت انگیز اینکار انجام میشه .

برای درک بهتر این موضوع می تونید به ورژن دموی آهنگ بیلی جین و ورژن نهایی ش گوش بدید .

اگر دنیا رو بگردید یک موسیقی دان پیدا نخواهید کرد که طرفدار موسیقی مایکل نباشه ! توجه کنید گفتم حتی یکی !

Keep The Faith

30 می 2011 17:41 #1224 توسط e r o s

اوج اثر موسیقی کلاسیک رو می شه در آلبوم اینوینسیبل که هیج ربطی به کلاسیک نداره مشاهده کرد ! مایکل تو آلبوم اینوینسیبل تحت تاثیر موسیقی کلاسیک قرار گرفته و سبکی رو که می خواسته در قالب قوانین کلاسیک پیاده کرده . بخاطر همینه که من همیشه از آلبوم اینوینسیبل می ترسم !!! بله می ترسم ! بنظر من هیچ کدوم از آلبوم های مایکل از نظر موسیقی ( صرفا موسیقی ) به قدرت اینوینسیبل نیستن و این آلبوم من رو می ترسونه !

واقعا آرزوی موفقیت برات دارم. بسیار زیادن فن‌های دو آتیشه و موسیقی دان خارجی هم که به این نکته پی نبردن. متأسفانه در بد زمانی عرضه شد.

This is BREAKING NEWS

31 می 2011 10:57 #1253 توسط Nasim
هوشمندی و ذکاوت !
چیزی که توی موسیقی مایکل ( مثل بقیه چیزهاش ) موج میزنه و حرف اول رو هم میزنه !
مایکل از آلبوم Thriller به بعد خیلی از متن ترانه هاشو خودش نوشته و آهنگش رو هم ساخته ! همه ئ اون آهنگهایی که به شاهکارهای تاریخی تبدیل شدن ! و البته آهنگ هایی هم مانند Man in the mirror که اشاره کردید نوشته خودش نبوده ولی فکر میکنم اونقدر زیبا اجراش کرده که مشخص نیست ! فکر میکنم این یک استعداد ذاتی حجیم و عظیم در زمینه ئ موسیقی فقط میتونه باشه !هیچ چیزی توی موسیقی اش آدم رو ازار نمیده ! برعکس همیشه به وجد میاره !
چیزی که در مورد هیچ خواننده ئ دیگری جز مایکل وجود نداره اینه که مایکل با چندین صدای مختلف آهنگاشو میخونه ! حتی توی یک آهنگ هم از چند صدا استفاده میکنه !توی هر آلبوم اونقدر صداها متفاوته شاید کسی که تا به حال صدای مایکل رو نشنیده باشه نتونه تشخیصشون بده !
یک نکته ئ دیگه به نظرم اینه که مایکل آهنگی رو که میخواست بخونه کاملا میفهمید و درک کرده بود ! حالت خوندنش توی آهنگها طوریه که مشخصه داره در مورد چی میخونه ! بغضی که توی آهنگ will you be there داره و ناراحتی تاثیرگذار صداش توی آهنگ who is it و یا حالت نفس نفسی که آهنگ human Nature رو با اون میخونه تحسین برانگیزه و فقط از خودش برمیاد !
I LOVE YOU,MICHAEL fOreVer...:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

My life is dedicated to LOVING HIM

01 جون 2011 07:21 #1312 توسط Jasmine Jackson-mjforever
درسته نسیم جان
توی human natur که کلا ذات مایکل با اهنگ یکی میشه
اما مایکل ساز بعضی از اهنگ هاش رو خودش میزده مثل you rock my world

mj for ever....

05 جون 2011 06:13 #1499 توسط Elnaz
مدتها پيش ترمه‌ي عزيز از كتاب نوت مايكل برام عكس گرفت و فرستاد. كتاب نوت Greatest Hits. دانلود

"Be Like Michael Jackson, "Be Mike-like
bemikelike.wordpress.com

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

05 جون 2011 06:35 #1500 توسط e r o s
ممنون الناز عزیز واقعا جالب بود. حیف فوق‌العاده ابتدایی هست نت‌ها. ولی خب اینم کاربردهای زیادی مخصوصا برا بچه‌ها داره.

This is BREAKING NEWS

05 جون 2011 07:04 #1501 توسط Jasmine Jackson-mjforever
ممنون الناز جان
برای من که تازه کارم خیلی خوب میشه

mj for ever....

05 جون 2011 11:46 - 05 جون 2011 12:16 #1521 توسط e r o s

قطعه‌ی معروفی که در شروع و اوج ترانه‌ی Little Susie به گوش می‌رسه از تئاتر موزیکالی به نام Fiddler on the Roof در سال 1964 و از اثر Sunrise, Sunset گرفته شده. این موسیقی مربوط به جشنِ داستان بوده.
در 1971 فیلمی هم از این تئاتر ساخته شد. این مطلب در ویکی پدیا انگلیسی هم نیست که اگه فرصت دارید اضافه کنید.

همچنین کلاسیکی که ابتدای ترانه قرار داره از Requiem Opus 9 از Maurice Durufle از سال 1947 هست که برای تشییع جنازه و مراسم ترحیم در کلیسا استفاده می‌شه.
توصیه می‌کنم به این دو قطعه گوش بدید تا بیشتر متوجه بشید مایکل زیباترین‌ها رو چگونه از دل دنیا بیرون می‌کشه طوری که هرگز به فکرتون خطور هم نکنه. قبول می‌کنید که حتی کار انسانی یه ذره کمتر از نابغه نمی‌تونه باشه. الهام از مخلوط این دو اثر کاملا متضاد، تونسته چنین افسانه‌ای رو به وجود بیاره. مراسم جشن و مراسم مرگ. جالبه، نه؟

This is BREAKING NEWS

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.